Ahmetli Kaymakamı Mehmet Akif Temur özgeçmişi:

1991 yılında Erzurum’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2009 yılında Bilkent Üniversitesi Fizik bölümüne başlayan kaymakamımız, 2013 yılında bu bölümü bırakarak İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesine geçiş yaptı.
 
2017 yılında bu fakülteden mezun olduktan sonra özel sektörde muhasebe ve finans üzerine çalıştı. 2020 yılının Haziran ayında Kırklareli Valiliği Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği görevine başladı. Kırklareli Valiliği’nde il merkez stajını, Balıkesir ve Sivas illerinde teftiş stajını, Isparta/Eğirdir ve Yalova/Çiftlikköy ilçelerinde refakat stajını tamamladıktan sonra Kastamonu’nun Ağlı ilçesinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. 2022 yılında yurtdışı stajı kapsamında 7 ay süreyle Madrid Complutense Üniversitesi’nde İspanyolca dil eğitimi gördü.
 
Yurtdışı stajının akabinde deprem bölgesinde yürütülen çalışmalar kapsamında Malatya’da koordinatör Kaymakam olarak 3 ay görev yaptı.
 
25.09.2023 tarihinde Ahmetli ilçemizde göreve başladı. İngilizce ve İspanyolca bilen kaymakamımız evli ve bir çocuk babasıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ