Arapgir Kaymakamı Fikri Badioğlu özgeçmişi:

1 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. 2015 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye bölümünden mezun oldu. Ayrıca aynı yıl İkinci Üniversite kapsamında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden de mezun oldu. Askerlik hizmetini 2019 yılında Kocaeli Kandıra 7’nci Komando Tugay Komutanlığı’nda tamamladı.


2016-2020 yılları arasında Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda Gelir Uzmanı olarak çalıştı. Haziran 2020 tarihinde Afyonkarahisar Valiliği Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Uşak ili Banaz ilçesinde ve Diyarbakır ili Bağlar ilçesinde Kaymakam Refikliği yaptı. Mülkiye müfettişi refakatinde Giresun ve Karaman illerinde teftiş stajını tamamladı. Kırşehir ili Çiçekdağı ve Akçakent ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Bakanlık Merkez Stajının(Dil Kursu) ardından Yurtdışı Stajı kapsamında gönderildiği İngiltere’de 6 ay süre ile University of Leicester’da yabancı dil eğitimi aldı. Asrın felaketi olarak tarihe geçen Pazarcık-Elbistan depremlerinden etkilenen Adıyaman ilinde Koordinatör Kaymakam olarak görev aldı.


İçişleri Bakanlık Makamının 18.09.2023 tarihli onayıyla ilçemize atanan Kaymakam Fikri BADİOĞLU, Avukat Selen BADİOĞLU ile evli olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ