Fidan BOZKIR

Çekerek Kaymakamı

                    

Kaymakamımız Fidan BOZKIR Kayseri İlinin Pınarbaşı İlçesine bağlı Yahyabey Köyünde doğdu.

Eğitim hayatına Kayseri de başlayan BOZKIR  2008 yılında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesinden, 2018 yılında Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden  mezun oldu. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında yüksek lisansına devam etmektedir.

2010  yılında İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü'nde memur olarak görev yapmaya başlayan Kaymakamımız İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 06 Haziran 2020 tarihinde 108. Dönem Tekirdağ Kaymakam adayı olarak yeni görevine intisap etti.       

Tekirdağ Valiliğinde il merkez stajını, Tekirdağ ve Çankırı illerinde mülkiye teftiş stajını, Kırklareli/Lüleburgaz ve Burdur/Gölhisar ilçelerinde refakat stajını tamamladı. Tokat’ın Reşadiye ilçesinde başladığı Kaymakam vekilliği stajının ardından, yaklaşık 7 ay süreyle Tekirdağ ilinde Vali Yardımcısı Vekili olarak görev yaptı. Yurt dışı eğitimini Madrid Complutense Üniversitesi’nde tamamlamasına müteakip ülkesine döndü ve 6 Şubat 2023’de Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem felaketi nedeniyle 3 ay süreyle Kahramanmaraş ilinde görevlendirildi.

İyi derecede İngilizce ve İspanyolca temel düzeyde Farsça bilmekte olup evli ve bir çocuk annesidir.

Kaymakamımız 18.09.2023 tarihli İçişleri Bakanlığı Onayı ile İlçemize atanarak, 29.09.2023 tarihinde İlçemizdeki görevine başlamıştır.

Kaynak: HABER MERKEZİ