Serik Kaymakamı Cemal Şahin özgeçmişi:

Kaymakamımız Cemal ŞAHİN, Kahramanmaraş'ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Elbistan'da tamamlayarak 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1992 - 1994 yılları arasında İstanbul Emniyet Müdürlüğünde çalıştı ve  daha sonra Kaymakamlık sınavını kazanarak Malatya Valiliğinde kaymakamlık stajına başladı. Kaymakam adaylığı kapsamında 8 ay süresince İngiltere'de dil ve meslek eğitimi almış olup iyi derecede ingilizce bilmektedir. Kaymakamlık kursunun ardından sırasıyla Rize- Kalkandere, Bitlis-Güroymak, Batman-Kozluk, Karabük-Yenice, Yalova-Altınova, Ankara-Çubuk ve Eskişehir-Odunpazarı Kaymakamı görevlerinde bulundu.

        Grundvig Hayat Boyu Öğrenme Programı Uyuşturucu ile Mücadele kapsamında 2009-2010 yılları arasında İngiltere, İspanya ve Fransa'daki çalışmalara katıldı. İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen Mülki İdare Amirlerinin yurtdışı eğitim programı kapsamında iyi uygulama örneklerini yerinde görmek üzere 28.11.2013 - 15.04.2014 tarihleri arasında Avustralya'nın Melbourne, Sidney ve Canberra şehirlerini ziyaret etti. KTÜ'de yüksek lisans yaptı. Kriz yönetimi konusunda tez hazırladı. Ankara Çubuk ilçesinde yaptığı başarılı çalışmalar ve yürüttüğü projeler nedeniyle Türk İdareciler Derneği Seçici Kurulu tarafından " Yılın Kaymakamı" seçilerek Vali Celalettin TÜFEKÇİ Meslek Ödülüne layık görüldü.

 • Immigrant Friendly Cities AB Projesi-Almanya 2019 ( Geçmen Dostu Şehirler Projesi)
 • Building A Learning Culture For The Digital World AB Erasmus+Projesi Fransa 2022 (Digital Dünya İçin Öğrenme Kültürü Oluşturma Projesi)
 • Promoting Social Economy For Sustainable Agriculture and Rural Development-PROSES İspanya 2021 (Sürdürülebilir Tarım ve Kırsal Kalkınma İçin Sosyal Ekonominin Desteklenmesi Projesi)
 • Resilient Regional Ecosystems For Social Impact – COSME projesi Hollanda-Belçika 2021 ( Sosyal Etki İçin Dirençli Bölgesel Ekosistemler Projesi)
 • Elimination Of Digital Inequality AB Erasmus+Projesi (İspanya 2022) (Digital Eşitsizliğin Giderilmesi Projesi)
 • Elimination Of Digital Inequality AB Erasmus+Projesi (Slovenya 2022) (Digital Eşitsizliğin Giderilmesi Projesi)
 • Hand in Hand in The World Of Eco-Fantasy AB Erasmus+Projesi 2022 Girit (Ekolojik Dünya için Elele Projesi)
 • Local Democracy Citizen’s Participant Malta 2022
 • Creative Arts for Equality, Diversity and Inclusion (Londra 2022) (Engelli Bireylerin Sosyal Entegrasyonu)
 • Financial Literacy (Brüksel 2022) (Finansal Okuryazarlık)
 • Avrupa Komisyonu MetaVET Policy Camp-Avrupa Komisyonu Mesleki Eğitim Politika Geliştirme Kamp Programı ve İşbirlikleri Toplantısı (Brüksel 2023)
 • Yaşlı ve Engelsiz Turizm (İtalya 2023)

İlgili uluslararası projelerin icrasında katkı ve katılım sağlamıştır.

Efeler Kaymakamı olarak görev yapmakta iken 11/08/2022 tarih ve 392 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Serik Kaymakamı olarak atanan Cemal ŞAHİN evli ve bir çocuk babasıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ