Maltepe Kaymakamı Bahri Tiryaki özgeçmişi:

1973 Denizli - Güney doğumlu olan Bahri TİRYAKİ, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni tamamladı. 
        Mülki İdare Amiri olarak Afyon-Bayat; Kars-Susuz; Burdur-Yeşilova; Giresun-Eynesil; Aydın-Germencik; İzmir-Menderes Kaymakamlıkları ve Şanlıurfa ile Aydın' da Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 
        1998 yılında İngiltere Southampton ve Bournemouth şehirlerinde yabancı dil ve kamu yönetimi eğitimi aldı.
        1999 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde "Türk Yönetim Sisteminde Özelleştirme Uygulamaları" yüksek lisans eğitimini ve 2008 yılında İngiltere'de University of Portsmouth' ta Europcan Studies Bölümü'nde "Avrupa Birliği Ombudsmanlığı" üzerine ikinci yüksek lisans eğitimini tamamladı.
        Çok iyi derecede İngilizce bilmekte olan TİRYAKİ, Belçika-Brüksel'de Avrupa Birliği kurumlarında iyi yönetişim ve Avrupa Birliği uygulamaları alanında; ABD University Of Davies'te iyi tarım uygulamaları ve tarıma dayalı endüstri uygulamaları alanında; ABD Las Vegas ve San Fransisco' da jeotermal enerji kongresi ve jeotermal enerjiye dayalı elektrik üretimi uygulamaları alanında bilimsel toplantılara ve saha çalışmalarına katılmıştır. 
        2021 yılı Eylül ayından beri Maltepe Kaymakamlığı görevini yürüten Bahri TİRYAKİ evli olup, Emre ve Ege isimli iki çocuk babasıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ