Sivaslı Kaymakamı

        Kaymakamımız Ayşegül EFE 1996 yılında Kocaeli İli Kandıra İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kandıra’da tamamladı. 2018 yılında Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri lisans programından mezun oldu.


        09 Kasım 2019 tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan Kaymakamlık Adaylığı Sınavını kazanarak 08 Haziran 2020 tarihinde 108. Dönem Mülki İdare Amiri – Sakarya Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. İl merkez stajını Sakarya Valiliğinde, Kaymakam Refikliği Stajlarını sırasıyla Kocaeli/Kandıra ve Çorum/Sungurlu ilçelerinde, Mülkiye Müfettişi Refakatinde Teftiş Stajlarını ise Trabzon ve Konya illerinde tamamladı.


        8 Şubat 2021 tarihinden itibaren Karaman İli Sarıveliler İlçesinde bir yıl süreli Kaymakam Vekilliği Stajının ardından Bakanlık Merkez Stajını (Dil Kursu) Ankara’da tamamladı. Bakanlığınca gönderildiği Birleşik Krallığın Manchester şehrinde University of Manchester Metropolitan’da 6 ay süreli İngilizce dil eğitimi aldı. 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş-Pazarcık merkezli depremde Gaziantep İli İslahiye İlçesinde 3 ay süre ile koordinatörlük görevini yürüttü.


        18.09.2023 tarihli İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Onayı ile İlçemiz Kaymakamlığına atanan Kaymakamımız Ayşegül EFE, 26.09.2023 tarihinde ilçemizdeki görevine başlamıştır.

Kaynak: HABER MERKEZİ