Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı özgeçmişi:

Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı 09.05.1970 tarihinde Aydın ili Kuyucak ilçesinde doğdu.
 
İlköğretimini Kuyucak Atatürk İlkokulunda, Orta öğretimini ise Kuyucak Lisesinde bitirdi. 1988 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü kazandı. Aynı üniversiteden 1992 yılında mezun oldu. 1994 yılında Denizli Kaymakam adayı olarak Kaymakamlık mesleğine başladı. Staj süresinde 8 ay süreyle İngiltere’nin Salisbury şehrinde yabancı dil eğitimi aldı.
  
Adaylık süresinin sonunda ilk görev yeri olan Çorum ili Boğazkale ilçesinde Kaymakamlık görevine başladı. Boğazkale Kaymakamlığı sırasında 16 ay yedek subay olarak askerliğini Sivas Askerlik Dairesinde yaptı. Boğazkale ilçesi Kaymakamlığından sonra sırasıyla Erzurum ili Olur ilçesi Kaymakamlığı, Kilis Vali Yardımcılığı,Giresun ili Şebinkarahisar Kaymakamlığı, Manisa Kırkağaç Kaymakamlığı ve Balıkesir ili Edremit Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.
 
Kaymakamımız Ali SIRMALI İçişleri Bakanlığımız tarafından yayımlanan 2020 yılı Mülki İdare Amirleri atama kararnamesiyle 28/07/2020 tarihinde Mamak Kaymakamı olarak göreve başlamıştır.
 
Evli ve 1 çocuk babası olan Kaymakam Ali Sırmalı İngilizce bilmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ