Karmod, Güney Amerika ülkelerinde inşa edecekleri altıncı modüler maden kamp projesini gerçekleştirecek.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, üretimine başlanan modüler maden kampı yapıları Güney Amerika ülkelerinden Şili'de altın çıkarma sahasında kullanılacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karmod Dış Ticaret Müdürü Ziya Yanık, kullanım ergonomisi ve hızlı kurulum avantajlarıyla öne çıkan modüler prefabrik maden kampı yapılarının deniz aşırı ülkelerden de talep gördüğünü belirtti.

Yanık, "Yapılarımız şantiye koşullarına özel geliştirilerek üretiliyor. Modüler birleşim özelliğiyle kolayca taşınarak yerinde çok kısa zamanda kurulum yapılabiliyor. Yüksek yalıtım değerleriyle her türlü iklim şartlarına en iyi uyumla kullanılıyor. Şantiye yapılarımızı kullanan personel zorlu maden sahalarındaki çalışma ve dinlenme alanlarında en iyi ergonomiyi yakalıyor." ifadelerini kullandı.

Proje kapsamında 4 ayrı prefabrik binanın üretimine başladıkları bilgisini veren Yanık, 1000 metrekare büyüklükteki prefabrik yapılar arasında 2 ofis, 1 yemekhane ve 1 yatakhane binasının yer aldığını kaydetti.

Üretim sonrası deniz yoluyla Şili'ye sevk edilecek yapıların kurulumunu ekipleriyle tamamlayarak kullanıma hazır hale getireceklerini aktaran Yanık "Modüler maden kampı yapıları Şili'nin Başkent Santiago yakınlarında maden sahasında altın çıkarmada çalışacak teknik ekipçe kullanılacak. Kamp yapıları Güney Amerika genelinde altıncı ülke özelinde ise gerçekleştireceğimiz ikinci şantiye projesi olacak." açıklamalarında bulundu.

Kaynak: AA