Deva Partisi Kahramanmaraş Milletvekili İrfan Karatutlu, Kahramanmaraş’ta zor şartlar altında görevlerini sürdüren yerel gazetelere sahip çıkılması gerektiğini ifade etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde basın açıklaması yapan Deva Partisi Kahramanmaraş Milletvekili İrfan Karatutlu, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından yerel gazetelerin faaliyetlerini devam ettirebilmesi için gerekli destekleri alamadıklarını belirtti.

Kahramanmaraş'ta deprem yıkımlarını dinamitle 'O' gerçekleştiriyor Kahramanmaraş'ta deprem yıkımlarını dinamitle 'O' gerçekleştiriyor

Karatutlu,“ Kahramanmaraş’ta yerel basın var. Depremde, işyerleri yıkıldı. Alet ve edevatları göçük altında kaldı. Zor şartlarda çalışan basın mensupları, sadece bir imzayla yeni internet yasasının deprem bölgesinde 1-2 yıl ertelenmesini istediler. Gazetelerin ayakta kalması için Basın İlan Kurumuna verilen ilanların tasarruf tedbirlerinden muaf tutulması gerekir. Fakat bu istek kaale bile alınmadı.” İfadelerine yer verdi.