21 Mart Nevruz Bayramı, Özel Afşin Karaoğlan Koleji bahçesinde büyük bir coşkuyla kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Özel Afşin Karaoğlan Koleji Genel Müdür Vekili Mehmet Karabulut tarafından Nevruz ateşi yakıldı. Etkinlik kapsamında öğrencilerin Nevruz şiirleri okumasının ardından Özel Afşin Karaoğlan Koleji Genel Müdür Vekili Mehmet Karabulut’un demir dövüp ateşin üzerinden atlamasıyla coşku doruğa çıktı. Öğretmenler ve öğrenciler de bu geleneği sürdürerek ateşin üzerinden atladılar, böylece Nevruz coşkusu katılımcılara yansıdı.

Nevruz Bayramı etkinliğinde konuşan Özel Afşin Karaoğlan Koleji Genel Müdür Vekili Mehmet Karabulut, "Nevruz, doğanın canlanması ve yeniden dirilişini simgeler. Bu anlamda 21 Mart, yeni bir yılın, ilkbaharın ve ilkyazın başlangıcı olarak kabul edilir. Nevruz, Türk kültüründe köklü bir geçmişe sahip olan ve doğanın uyanışını kutlayan önemli bir bayramdır. Bu geleneğimiz, Türk kültürünün zengin ve köklü yapısının bir parçasıdır." şeklinde konuştu.

Etkinlikte, öğrenciler geleneksel kıyafetlerle dans ederek ve türküler söyleyerek Nevruz'un coşkusunu yaşadılar. Ardından katılımcılarla birlikte ateşin üzerinden atlanılarak günün anlam ve önemine vurgu yapıldı. Bu tür etkinliklerle öğrencilere kültürel miraslarını öğrenme ve sahiplenme fırsatı sunuyor.

Muhabir: Ali Çolak