Şehrin Yeni Turizm Tesisi: Şairler Tepesi Şehrin Yeni Turizm Tesisi: Şairler Tepesi

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Zuhal Karakoç Dora, Kahramanmaraşlı  hayvan yetiştiricilerinin sorunlarını görüşmek üzere Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Mustafa Kayhan'ı ziyaret etti.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Doç. Dr. Zuhal Karakoç Dora yapılan ziyarette " Depremden olumsuz etkilenen hayvan yetiştiriciliği yapan hemşehrilerimizin durumlarını masaya yatırdık. Yakın zamanda dağıtımına başlanılacak olan büyükbaş hayvanların dağıtım sürecini, hayvancılıkla uğraşan insanlarımıza verilecek olan üretici desteğini konuştuk." dedi. Sözlerine "Kahramanmaraş’ımıza çok güzel haberlerimiz, müjdemiz var!" diyerek devam etti. 

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Karakoç Dora; " et borsasında Türkiye'nin 3. önemli merkezi olan Elbistan’ımızda  maalesef ki Et ve Süt Kurumunun kesimhanesi bulunmuyordu. Bu durum doğal olarak bölgedeki üreticilerimiz için maddi açıdan zorluklar doğuruyordu. Bu çerçevede zamandan tasarruf etmek, mali anlamda kazanımlar sağlamak ve bölgedeki üretimi ve istihdamı güçlendirmek amacıyla ilk etapta  Elbistan’ımızda şartları uygun olan kesimhanelerle Et ve Süt Kurumunun anlaşma yapması için taleplerde bulunmuştuk. Bu talebimizin takibi noktasında yaptığımız ziyarette  Et ve Süt Kurumu Genel Müdürümüz Sayın Mustafa Kayhan Bey, hemen kesimhanelerle ivedi olarak anlaşmaların yapılması talimatını verdiler.  Üreticilerimizin mağdur olmaması ve zorluklarla mücadele ettikleri bugünlerde kazançlarının yol/nakliye masraflarıyla eriyip gitmemesi için atılan bu adım Elbistanlı üreticimiz yerinde bir adım oldu. Bu müjdeyi sevgili hemşehrimiz ile paylaşmaktan dolayı çok mutluyum. Hızla hareket ederek aksiyon alan ve taleplerimizi yerine getirerek ülkemize ve şehrimize hizmet hususunda büyük özveriyle hareket eden Et ve Süt Kurumu Genel Müdürümüz Sayın Mustafa Kayhan'a bölgedeki üreticilerimiz adına çok teşekkür ederim." dedi.