Eshab-ı Kehf Külliyesi’nde Tarihe Yolculuk

Öğretmenler, Prof. Dr. Mehmet Özkarcı’nın anlatımıyla Eshab-ı Kehf Külliyesi’nde tarihî ve kültürel bir yolculuğa çıktı. Külliyede bulunan Medrese, Han, Cami ve Yedi Uyurlar Mağarası hakkında detaylı bilgi alan öğretmenler, bu değerli mirasın önemini bir kez daha anladılar.

Kahramanmaraş’tan Gelen Öğretmenler, Eshab I Kehf Külliyesi'ni Gezdi (1)

Lavanta Bahçesi Ziyareti

Külliye ziyaretinin ardından öğretmenler, Afşin Belediyesi Lavanta Bahçesi’ni gezdi. Lavanta bahçesinin huzur veren atmosferinde doğayla iç içe bir zaman geçiren öğretmenler, burada bol bol fotoğraf çekerek anılarını ölümsüzleştirdi.

Kahramanmaraş’tan Gelen Öğretmenler, Eshab I Kehf Külliyesi'ni Gezdi (3)

Misafirperverlik ve Eğitim Üzerine Sohbetler

Gezinin sonunda öğretmenler, Afşin Belediyesi ve Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün misafiri olarak Öğretmenevi'nde ağırlandı. Burada, kahve eşliğinde yapılan samimi sohbetlerde, eğitim ve öğretimin geleceği üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.

Kahramanmaraş Öğretmen Akademileri’nin Şehir ve Kültür Akademisi programı, öğretmenlere hem tarihi mirasları tanıma fırsatı sunarken hem de mesleki anlamda motive etti.

Kahramanmaraş’tan Gelen Öğretmenler, Eshab I Kehf Külliyesi'ni Gezdi (7)Kahramanmaraş’tan Gelen Öğretmenler, Eshab I Kehf Külliyesi'ni Gezdi (6)Kahramanmaraş’tan Gelen Öğretmenler, Eshab I Kehf Külliyesi'ni Gezdi (5)Kahramanmaraş’tan Gelen Öğretmenler, Eshab I Kehf Külliyesi'ni Gezdi (4)

Muhabir: Önder Kamalak