Müge Anlı ile Tatlı Sert'te gündeme gelen korkunç olayla ilgili Mehmet Taşpınar'ın eski komşusu Hatice Ekizli yeni açıklamalarda bulundu.

Ekizli, "2018 yılında eşimin beni aldattığını öğrendim Mehmet'e anlattım, onu dövdürmek için bir şeyler yapıp yapamayacağımızı sordum. Mehmet ise bana 'Ne adamlar var, adamı kıyma makinesine koyup biber salçası gibi çekiyorlar' dedi." ifadelerini kullandı.

Kıyma makinesi cinayeti iddiasında komşu konuştu

''Kilolu bir adamın öldürüldüğünü söyledi'' Hatice Ekiz bir yıl önce Mehmet Taşpınar tarafından dolandırıldığını anlattı. Mehmet'in 5 Bin TL'sini annesinin ise 2 koçunu aldığını daha sonradan Mehmet'in komşunun 4 bin cevizini çaldığını öğrendiğini anlattı. Hatice Ekiz, bahsi geçen cinayetle Mehmet'in de ilgisinin olduğunu söyledi.

Mehmet Taşpınar ile kaçan Ayşe Gökburun konuştu:

''6 yıl önce telefonda tanıştık, kaçtım'' Ayşe Gökburun Mehmet ile 6 yıl önce tanıştıklarını, 2 yıl annesinin evinde kaldıklarını, Güllü ile Mehmet'in ise çok daha önceden tanıştığını, Mehmet'in yeniden Güllü ile konuştuğunu yeğeninden öğrendiğini anlattı.

muge-anli-gullu44445.webp

''Makineyi aldığım kişi Güllü'nün ağabeyine benziyordu''

Kıyma makinesini Mehmet'in başkasına sattığı iddia edilmişti. Yayının ardından bir izleyici, bahsi geçen kıyma makinenin annesine satıldığını ileri sürdü. İzleyici, "makine kemiğin formunu değiştirecek kadar güçlü bir makine. Annem yanlışlıkla içine metal kaşık düşürmüştü, kaşık bulgur tanesi gibi küçüldü" iddiasında bulundu.

Gizli tanık, Güllü'nün kardeşi Mehmet Çolak'ın define işleriyle ilgilendiğini, Mehmet Çolak ve bir adamı define ararken gördüğünü, define aranan cihazın üzerinde bir etiket olduğunu, etiketin üzerinde mavi kalem ile "Mehmet Bayır" yazdığını, cinayete kurban giden adamın Mehmet Bayır olabileceğini ifade etti.

Kıyma makinesi cinayeti bir anda Türkiye'nin gündemine oturdu. ATV'de yayımlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında gündeme gelen korkunç cinayet iddiasıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Programın yeni bölümünde Mehmet Taşpınar'ın eski komşusu Hatice Ekizli çarpıcı iddialarda bulundu.

"BENİ HARCAYAMADIN"

Mehmet Taşpınar'ın komşusu olduğunu, evlerinin tam karşısında oturduğunu söyleyen Hatice Ekizli, "Nasıl hatırlamazsın? Bunları susturabilirsin ama beni asla. Sen 2004 yılından tut, 2024'teyiz. Senin girdiğin, çıktığın her yeri biliyorum. Meydan burada, ben de buradayım. Bu beyefendiyi ben tanıyorum o beni tanımıyor. Güllü hanım beni gördü, soframa oturdu. Ayşe de yalan söylüyor. Sen ikisini güzel idare ettin. Bir bayanı harcayamadın. O da ben. Hani tanımıyordun beni?" ifadelerini kullandı.

"BABAM BENİ UYARDI: BUNUN DÜKKANINA GİTME"

Babasının doğru söylediğini dile getiren Mehmet Taşpınar, "2004 yılında gitme demiş. Benim babam tek kelimeyle 'Bu insanın dükkanına girmeyeceksin. Girersen benden yana hakkım size helal değildir' dedi." ifadelerini kullandı.

"ONUN EVİNE BEN GİRMEDİM"

Bunun üzerine araya giren Müge Anlı, "Keşke 4 çocuklu Ayşegül'ün de evine girmeseydiniz." derken, Taşpınar "Abla ben girmedim onun evine." şeklinde yanıt verdi. Taşpınar'a bir kez daha cevap veren Müge Anlı, "Burada sanki laf oyunu yapıyoruz. Kadının evine dalmışsın, almışsın. Kadını da çoluğundan çocuğundan etmişsin. Bunun da evine girmişsin." dedi.

Müge Anlı, "sen kıyma makinesinde adamın öldürüldüğünü nereden biliyorsun?" diye sordu. Mehmet Bey böyle bir şey olmadığını söyleyince Hatice Ekiz, Mehmet'in kıyma makinesi cinayetinden birçok kişi gibi kendisine de bahsettiğini ifade etti.

"ANLATACAKLARINA ŞOK OLACAKSIN"

Müge Anlı'nın, "Murat'ın evine girmişsin ya." demesi üzerine Taşpınar, "Murat'ın evine bir kere vardım dedim. Bağlanacak olan kişi, beni petrolcü arkadaşımla görüştürsün. Üstelikte anlatacaklarına sen şok olacaksın Müge abla." ifadelerini kullandı.

Müge Anlı ise şu ifadeleri kullandı:

"Daha da şok olmayayım. Kimi istiyor bağlanması için onu da ayarlayayım. Önce hanımefendi bir konuşsun. 2004 yılından beri tanışıyoruz, babası benimle görüşmesini istemiyor demişsiniz. Ama 'O gelirdi benim dükkanıma' diye konuşmuşsunuz. Kadın bir şey saklamıyor. Sonra kayboldu ortadan birkaç defa. Güllü de zaten sana kızdı. 'Nasıl tanımıyorsun' dedi. Sen bu koyunlarında kime satıldığını biliyorsun Güllü. Mehmet Taşpınar ise koyunların satılmadığını iddia etti."

Kaynak: HABER MERKEZİ