Kahramanmaraş’ta eğitim veren Sütçü İmam Üniversitesi yeni eğitim öğretim yılı için yüz yüze eğitim verme kararı aldı.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü, senatonun yeni aldığı kararı öğrencilerle paylaştı. Yeni karara göre KSÜ 2024-2025 Akademik Yılı Eğitim ve Öğretim Faaliyetlerini yüz yüze yapacak.

Konuyla ilgili KSÜ’den şu açıklama yapıldı.

2024-2025 Akademik Yılı Eğitim Ve Öğretim Faaliyetlerinin Yürütülmesi Hakkında Duyuru

“Üniversitemiz Senatosu, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen depremlerden sonra eğitim ve öğretim süreçlerinin aksatılmadan sürdürülebilmesi amacıyla 2022-2023 Akademik Yılı Bahar Dönemi ile 2023-2024 Akademik Yılı Güz ve Bahar Dönemlerinde bir dizi kararlar almıştır. Bu kararlarla Üniversitemiz fiziki ve teknolojik alt yapı imkanlarının yüz yüze eğitime yeterli ve hazır olmasıyla birlikte, depremlerin şehrimizde oluşturduğu olumsuzluklar nedeniyle öğrencilerimizin barınma konusunda yaşadıkları problemler dikkate alınmış; eğitim ve öğretim faaliyetleri fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarının farklı program ve sınıflarında uygulama derslerinin de bulunması göz önüne alınarak yüz yüze, karma ve uzaktan eğitim şeklinde yürütülmüştür.

Depremin etkilerinin azalması ve hayatın normale dönmeye başlaması nedeniyle herhangi bir aksi durumla karşılaşılmadığı takdirde Üniversitemizde eğitim ve öğretim faaliyetlerinin, 2024-2025 Yılı Güz Döneminden itibaren yüz yüze yapılmasına karar verilmiştir.

Kamuoyuna, öğrencilerimize ve personelimize saygıyla duyurulur.”

Kaynak: HABER MERKEZİ