Kahramanmaraş’ta öğrenciler 112 Acil Çağrı Merkezine Ziyaret ederek kurumun faaliyetleri hakkında bilgi edindi.

2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Sevim Şirikci MTAL Halkla İlişkiler Alanı 11/A Sınıfı öğrencileri 112 Çağrı Merkezine ziyarette bulunuldu. Görevlilerin güler yüzü ve ilgileri sayesinde birier öğrencilere tanıtıldı.

Öncelikli olarak Çağrı Merkezi toplanan, Polis, Jandarma, Orman, Sağlık birimlerinin personelleri ile ayrı ayrı görüşmeler yapılarak gezi kapsamında kurum ve yapılan işler hakkında detaylı bilgi alındı. Öğrenciler merak ettikleri soruları sorarak cevap aldılar. Gezi kapsamında öğrenciler, teorik olarak gördükleri dersin uygulama alanını da deneyimlemiş oldular.

img-20240426-171148-300.jpgÖğrencileri misafir eden Kahramanmaraş 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü ve merkez çalışanları ile gezi için öğrencilere öncülük eden Okul Müdürü Ali Özdemir, Müdür Başyardımcısı Muttalip Nacar, Müdür Yardımcıları; Ömer Kırıcı, Seda Akbulut Sağır, Adem Özdemir ve alan öğretmeni Mustafa Yorulmaz’a örnek davranışları nedeniyle tebrik ediyoruz. Butür Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin saha deneyimini destekliyoruz.

Kaynak: HABER MERKEZİ