Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde “2024 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Ezanı Güzel Okuma ve Etkili Hutbe Sunumu” yarışmalarında il birincileri belli oluyor.

Kahramanmaraş İl Müftülüğünce, din görevlilerinin yeteneklerinin geliştirilmesi ve planlı çalışma alışkanlığının kazandırılması amacıyla “Ezanı Güzel Okuma ve Etkili Hutbe Sunumu” yarışmaları gerçekleştirildi.

Yarışmada belirli bir takvim çerçevesinde önce ilçe birincileri belirlendi.

İlçe yarışmalarında birinci olan din görevlileri Abdülhamithan Camii’nde gerçekleştirilen il finalinde ezanı en güzel şekilde okuyabilmek ve etkili hutbe irat edebilmek için yarıştılar.

Whatsapp Görsel 2024 06 30 Saat 10.44.14 D30F944D

Müftü Kotan, Diyanet İşleri Başkanlığımızın organize ettiği yarışmalara da katılma konusunda gösterdikleri hassasiyet içinde ayrıca teşekkür etti.

İl Müftüsü Abdurrahman Kotan’ın başkanlığındaki değerlendirme komisyonunda; İlçe Müftüsü Ali Canbolat, İl Müftü Yardımcısı Mustafa Turgut, Şube Müdürü Akın Utangan, İmam-Hatib Fethullah Kaluman ve Müezzin-Kayyım Yahya Şahne üye olarak yer aldığı yarışmacıların sunumlarını değerlendirdi.

Değerlendirmeler sonucunda "Ezanı Güzel Okuma" yarışmasında Elbistan ilçe müftülüğünden Emirhan Ongan birinci, Onikişubat ilçe müftülüğünden Halil İbrahim Ekşi ikinci, Dulkadiroğlu ilçe müftülüğünden Muhammed Melih Tayyip Balbaba üçüncü oldu.  "Etkili Hutbe Sunumu" yarışmasında ise Elbistan ilçe müftülüğünden Muhammed Kurt birinci, Dulkadiroğlu ilçe müftülüğünden Turgut Kahveci ikinci, Göksun ilçe müftülüğünden Ali Şimşek üçüncü oldu.

Whatsapp Görsel 2024 06 30 Saat 10.44.28 14B3Fc33Whatsapp Görsel 2024 06 30 Saat 10.44.28 7222585A

Muhabir: Eda Yamanlı