Aycan, “Başvuru Sürecimiz Devam Ediyor”   Aycan, “Başvuru Sürecimiz Devam Ediyor”  

Tarihi kapalı çarşıda 50 yıldır eskimiş, kupları kopmuş ve eskiyi parlatarak her şeyi yeniden kullanıma kazandırdığını söyleyen Orhan Yoğun (63); “İnsanların hem ekonomik olarak rahatlamasını hem de mutlu olmalarını sağlıyorum" dedi.

İnsanlara faydalı olmak için elinden geleni yaptığını söyleyen Yoğun, "50 yıldır bu işi yapıyorum. Burada yaptığımız iş geri dönüşüm dediğimiz eskimiş, kupları kopmuş olan eskiyi parlatarak her şeye hayat veriyoruz. Burada tencerenin parlaması, çaydanlıkların tamiri, parlaması ve çeşitli tamiratlar yapıyorum. Boş kalmamak için her şeyi yapıyorum. İnsanlara faydam olsun diye uğraşıyorum. Burada herkes çok memnun" ifadesini kullandı.

Yoğun, "Normalde insanlar bir çaydanlığı 500-1000 TL'ye alırken ben burada eski çaydanlığı 50-100 TL’ye parlatarak yenileyerek veriyorum. Hem ekonomik olarak hem de mutlu olmalarını sağlıyorum. Buda beni daha çok mutlu ediyor. Eskimiş olan ne varsa onu yenileyip tekrar kullanılması bu bana ayrı zevk veriyor. İnsanların bana burada dua etmesi çok güzel. İnsanların elinden gelen bir şey varsa hem Türkiye ekonomisine, hem kendi ekonomisine hem de insanlara faydalı olmak için ellerinden geleni yapmalarını istiyorum" dedi.

Kaynak: Emre Koray Birhan