Kahramanmaraş Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, 6 Şubat tarihinde gerçekleşen depremde enkaz altında kalan ve sahiplerine ulaşılamayan 177 aracın hurdasını satışa çıkardı.

Milli Emlak Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan ihale, açık teklif usulüyle 18 Temmuz'da Kahramanmaraş İl Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ihale salonunda gerçekleştirilecek.

İhalede satışa sunulacak olan çeşitli marka ve modellerdeki otomobil, kamyon ve minibüsler, Büyükşehir Belediyesi’nin garajında görülebilecek. 177 araç için belirlenen muhammen bedel ise 2 milyon 240 bin TL olarak açıklandı. Ayrıca, hurdaya ayrılan 5 otomobil, 1 ambulans ve 1 bot da toplam 2 milyon 395 bin TL muhammen bedelle satışa çıkarılacak.

Hurda araçların alıcıları tarafından bertaraf formu düzenlenmesi ve trafik tescil ile vergi kayıtlarının alıcılar tarafından kapatılması gerekecek. İhale bedeli ve vergilerin tamamı ödendikten sonra bertaraf formu düzenlenerek araçların teslimi yapılacak. İhaleye katılanlar, satışa çıkarılan taşınır malları görüp incelemiş ve ilgili kurumlardan geçmişi ile ilgili sorgulamalar yapmış olarak kabul edilecek. Bu nedenle, taşınır malların mevcut kusurlarından ve borçlarından dolayı idare sorumlu tutulmayacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ