Kahramanmaraş’ın hayırseverlerinden Balduk Ailesi tarafından gençlerin eğitimine katkı sunmak amacıyla merhum Mehmet Balduk adına vakıf kuruldu.

Kahramanmaraş’ta kurulan vakfın yönetim kurulunda; Nazlı Ceylan Balduk, anne Sibel Balduk ve kardeş Emre Balduk yer aldı.

Kahramanmaraş’ta sosyal sorumluluk projeleri ve yardım severliği ile bilinen iş insanı Mehmet Balduk’un vefatının ardından, baba Balduk’un bu misyonunu ailesi üstlenmişti.

Kardeşi ve ailesi ile babasının yolunda ilerleyen Mehmet Balduk'un kızı Nazlı Ceylan Balduk Kurtul, gençlere eğitimde fırsat eşitliği sunmak için Mehmet Balduk Vakfını kurdu.

Vakfın kuruluşunu duygusal bir açıklama ile duyuran Nazlı Ceylan Balduk Kurtul, şunları söyledi;

“Yıllardır ilmek ilmek uğraştığın, çok önem verdiğin gençlerin eğitim hayatı için, kaldığın yerden biz devam ettiriyoruz Babam. Kendini feda ettiğin, çok sevdiğin memleketin için biz de çabalıyoruz gözün arkada kalmasın.

Bana hep derdin ya 'sana bütçe vereyim Maraş'ımızın tanıtımını yap!' İnşallah onu da yapacağız @emrebalduk canımla omuz omuza, senin gibi yapamasak da elimizden gelenin en iyisini yapacağız, söz.

Hayattaki tek gayemiz senin yaptığın iyiliklerinin senin adına devam etmesi, insan zincirleri ile bu halkanın büyümesi. Mehmet Balduk Vakfı hayırlı uğurlu olsun.

Kaynak: HABER MERKEZİ