Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Sağlam ve Ankara Milletvekili Ahmet İyimaya , yaptıkları ortak açıklama ile AK Parti'den ayrılacakları haberlerini yalanladı.

 TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili İyimaya ile TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Sağlam ortak  yazılı açıklama yaptı.

Bir gazetenin 3 Ocak Cumartesi günkü sayısında '8 Milletvekili AK Parti'den Gidici' başlığı altında verilen haberde kendilerinin isminin de geçtiğini hatırlatan ve AK Parti'den ayrılacaklarının öne sürüldüğünü bildiren İyimaya ve Sağlam, bu haberin masa başında hazırlandığını, etik olmadığını ve
tamamen gerçek dışı olduğunu belirtti. 
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Bizler milletimizin AK Parti adayı olarak milletvekili seçtiği insanlarız ve milletin vekâletini partimizin birlik ve bütünlüğü içinde görev yaparak sürdürüyoruz. Partimizin program ve politikalarıyla hiçbir şekilde fikir ayrılığımız olmadığı gibi, özellikle de milletin hayrına olan demokratik açılım konusunda partimizle tam bir fikir birliği içindeyiz."