TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, Kahramanmaraş-Göksun arasındaki açılacak tünelin imzadan çıktığını, şuan proje çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
Pakdil, projesi bittikten sonra ihaleye çıkartılacak olan Tünel projesinin 1-2 yıl içerisinde bitirileceğini belirterek Kahramanmaraş’la Göksun’un arasının 60 km’ye düşeceğini söyledi.
 
Hafta sonu partililerle bir araya gelen  TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, buralarda yaptığı konuşmada, İl Başkanları Fatih Mehmet Erkoç’un daha önceden planladığı tünel fikrinden yola çıkarak başlatmış oldukları projeyle  Kahramanmaraş-Göksun arasını 60 km’ye indireceklerini söyledi.
12 Eylül’de yapılacak referandumla ilgili partililerini de bilgilendiren Pakdil “Eğer bir ülkeyi fakirleştirirseniz, ülkenin özgürlüklerini kısıtlarsanız bir müddet sonra huzur barış olmaz. Kavga çıkar, olaylar çıkar ve buna bir müddet sonra karşı gelemezsiniz.” dedi.
Ak Parti İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ise yaptığı konuşmada; “Türkiye Ak Parti hükümetinden önce çok zaman kaybetmiştir. Bugün Türkiye 2002’de kurulan Ak Parti hükümeti sayesinde dünya siyasetinde söz sahibi olan bir ülke haline geldi.” diye konuştu.