Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri koordinesinde Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen operasyonla silah tacirlerine büyük darbe vurdu. Jandarma Komandolar ile müştereken düzenlenen operasyonda çok sayıda tabanca ve uzun namlulu silah ele geçirildi.

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı tarafından 5 Temmuz 2024 tarihinde Elbistan ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda, 11 şüpheli şahsın ikametlerinde yapılan arama sonucunda:

1 adet AK-47 Kalaşnikof uzun namlulu tüfek, 21 adet ruhsatsız tabanca, 20 adet av tüfeği, 3053 adet 9 mm tabanca fişeği, 670 adet av tüfeği fişeği, 25 adet bıçak, 3 adet kama, 1 adet kılıç, 1 adet satır, 18 adet gövde, 17 adet üst kapak, 2 adet namlu, 19 adet şarjör, spiral makinesi, matkap makinesi, zımpara ve silah yapımında kullanılan muhtelif parçalar ele geçirildi.

Operasyon kapsamında 11 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerden 2’si sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı, halkın huzur ve güvenliği için gece gündüz demeden, 24 saat azim ve kararlılıkla çalışmalarına devam ediyor.

Kaynak: Haber Merkezi