Törene, İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Süleyman Tekerek, İYİ Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mesut Dedeoğlu, İYİ Parti Afşin Belediye Başkan Adayı Mehmet Taşkale ve partililer katıldı. Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

İyi̇ Parti Afşin Seçim Ofisi Açıldı (5)

Afşin’in kararını verdiğini söyleyen İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Süleyman Tekerek, “31 Mart günü İYİ Parti belediye başkan adayı Mehmet Taşkale'yi Afşin belediye başkanı olarak belirlemiş. Şimdiden hayırlı olsun. Kahramanmaraş'ı bugüne kadar hangi parti yönetti? AK Parti 2024 yılından sonra gerçek belediyecilik yapmaya karar vermiş. Bugüne kadar sahte belediyecilik mi yaptınız? Bugüne kadar hemşehrilerimizi ayrıştırırken, bugüne kadar belediye imkanlarını ve belediye hizmetlerini adamına göre dağıtırken demek ki sahte belediyecilik yapmışsınız” dedi.

İyi̇ Parti Afşin Seçim Ofisi Açıldı (6)

Daha sonra kürsüye çıkan İYİ Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mesut Dedeoğlu, “Afşin diğer ilçelerimize göre hakikaten mevcut iktidarın elinin dokunmadığı ilçelerden bir tanesi. Çok hizmete ihtiyaç çok yatırıma ihtiyacı var. Göreceksiniz Allah bize onu nasip etsin. Mehmet Taşkale başkanımla ben de büyükşehirde birlik beraberlikle buranın bütün problemlerini çözeceğiz inşallah” dedi.

İyi̇ Parti Afşin Seçim Ofisi Açıldı (8)

Yalnız bırakmayan tüm hemşehrilerine teşekkür eden İYİ Parti Afşin Belediye Başkan Adayı Mehmet Taşkale, “Bu mutlu günümde beni yalnız bırakmadığınız için hepinize sonsuz teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Dolaşmadığımız, sıkmadığımız el kalmayacak inşallah. Bu duygularla bugün seçime giden yolun ilk ayağını perçinlemiş oluyoruz inşallah. Belediye başkanı adayı olduğumda bir tek sizlere güvendim. Hiç kimseye, hiçbir partiliye, hiçbir partiye güvenmedim. Afşin'in güzel insanlarına, dürüstü seçeceklerine inandığım insanlara güvendim. Ben sizler için varım, sizler için hazırım” dedi.

İyi̇ Parti Afşin Seçim Ofisi Açıldı (9)

İktidarın ve belediyelerin yorulduğunu söyleyen Taşkale, “Artık iktidar yoruldu. Belediyeler yoruldu, adaylar yoruldu. Bizim gibilere, sizler gibilere ihtiyaç var. Dinamik, heyecanlı bir şeyler yapmak için gecesini gündüzüne katan hemşehrilerinin yakından tanıyan, onlarla iç içe, canla başla yan yana duran bir kardeşinizim. Neyiniz varsa kötü gününüzde, iyi gününüzde de her zaman yanınızda oldum. Bundan sonra da yanınızda olmaya söz veriyorum. Bizim hiçbir adayla hiçbir partiyle hele de partili seçmenle de işimiz yok. Biz herkesi seviyoruz. Herkesi kucaklamak için huzurunuzdayım” dedi.

Taşkale, bu zamana kadar hizmet yapmış tüm belediye başkanlarına da teşekkür etti. Konuşmaların ardından seçim ofisi açıldı.

İyi̇ Parti Afşin Seçim Ofisi Açıldı (3)İyi̇ Parti Afşin Seçim Ofisi Açıldı (1)İyi̇ Parti Afşin Seçim Ofisi Açıldı (2)

Muhabir: DENİZ DOĞAN