İsrail ordusunun işgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyindeki Cenin kentinde düzenlediği saldırıda yaraladığı, saatlerce ambulansların müdahalesine izin vermediği ve askeri aracın önünde canlı kalkan olarak kullandığı 24 yaşındaki Filistinli Mücahid Abadi, yaşadıklarını anlattı. İsrail’in canlı kalkan yaptığı Filistinli Mücahid Abadi, tedavi gördüğü Cenin’deki İbni Sina İhtisas Hastanesinde yaptığı açıklamada, "Hayatımın en zor anlarını yaşadım. Öleceğimi sandım. Gerçek kurşunla vurulup, dövüldükten ve askeri aracın önüne konulduktan sonra kendi kendime dedim ki: Kesinlikle şehit olacağım." ifadelerini kullandı.

"İşgalci İsrail ordusunun yasak olan her fiili işlediğini" ve başına gelenlerin Gazze Şeridi’nde yaşananların sadece bir kısmı olduğunu dile getiren Abadi, başından geçenleri, şöyle paylaştı:

"İsrail ordusu, cumartesi günü, Cenin kentinin El-Cabiriyyat Mahallesi'nde bir evi kuşattı. O sırada amcamın evindeydim. Amca oğlumla birlikte dışarı çıktık. Her yerde İsrail güçleri vardı. Eve dönmeye çalıştık ama askerler üzerimize kurşun yağdırdı. Kuzenim yaralanmıştı ama eve dönmeyi başardı. Bense evin önünde park halindeki bir aracın arkasına yığıldım. Sağ omzumdan ardından sağ bacağımdan vurulunca hareket edemedim. Yaklaşık iki saat o şekilde bekledim. Daha sonra bana doğru gelen bir İsrail askerinin ısrar ve tehditleri üzerine aracın arkasından çıktım."

Kaynak: AA