Afşin’den Bir Tır Dolusu Yardım Somali’ye Gönderiliyor.
 
Afşin’de çimento ve un fabrikası bulunan İşadamı Koray Kıraç, Somali’ye Türk Kızılay’ı aracılığıyla bin çuval un gönderdi.
 
İş Adamı Somali’de yaşanan insanlık dramına sessiz kalmayarak yardım kampanyasına destek verdi. Türk Kızılay’ına 1000 çuval un teslim edildi. Tır’a yüklenen un, Afşin’den İstanbul’a buradan da gemiyle Somali’ye gönderileceği öğrenildi. Önümüzde ki günlerde ise, yine Afşin’e Kızılay tarafından 2 adet tır gönderileceği öğrenildi.
 
 
-“Somali İçin Kapı Kapı Yardım Toplamaya Hazırım”
 
Somali için gerekirse kapı kapı yardım toplamaya hazır olduklarını ifade eden İşadamı Koray Kıraç, “Şu bir gerçek ki Somali’de ciddi manada bir dram yaşanıyor.  Bunun önlenmesi için elimizden gelen gayretleri göstermemiz gerekiyor. Açık konuşmak gerekirse ben şahsen gerekirse kapı kapı dolaşıp yardım toplamaya hazır olduğumu Kızılay’daki arkadaşlarımıza da ifade ettim. Bu insanlara biran önce gıda maddelerinin ulaştırılması gerektiği inancındayız. Çünkü onlar gerçekten biz burada ekmek yerken onlar yiyecek bir lokma ekmek bile bulamıyorlar. Dikkat edin televizyonlarımızı izlediğimiz zaman sadece suyun içerisine un katıp yiyen çocuklar görüyoruz, gerçekten bu çok büyük bir dram. Bu kıtlık felaketine sessiz kalmak, bu dramı görmezden gelmek bence insani bir davranış değil. Bunun için herkes elinden gelen yardımları Somali’ye yardım eden yardım kuruluşlarına ulaştırmaları gerekiyor ki bu dramın önüne biran önce geçilsin. Bir tarafta açlıktan ölen insanlar, bir tarafta ise şişmanlıktan kalp krizi  geçiren, obezite ile savaşmaya çalışan bir toplum var. Bu olayların hepsi Afrika’da bulunan sömürgeci ülkelerin eseridir.” dedi.
 
Tüm Afşin halkını kampanyaya davet eden Kıraç, “ Biz müminler olarak üzerimize düşen görevleri yapmak zorundayız. Eğer elimizden geliyorsa gidip onlara kendi ellerimizle yardımlarımızı yapmalıyız çünkü onlar bizim kardeşlerimiz. Bu konuda ben Afşin halkından, vatandaşlarımdan, kardeşlerimden ellerinden gelen yardımı bekliyorum.
Bu yardım tırını gönderdikten sonra Kızılay yine Afşin’e tır gönderecek ve bu gelecek olan tır Afşin’de tamamı dolana kadar bekleyecek. Aslında yardım konusunda sıkıntıda yok, en güzel tarafı da gıda maddesi olması, biz yapacağımız yardımları Kızılay’a telim ediyoruz., Kızılay’da gemilerle, tırlar ile Somali’ye en kısa şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.”şeklinde konuştu.