ING Türkiye, deprem bölgesinin gelişimi için önemli bir adım daha atarak Kahramanmaraş’ta Gelişim Programı projesini hayata geçirdi.

Başkan Güngör, KMTSO Meclis Toplantısına Katıldı Başkan Güngör, KMTSO Meclis Toplantısına Katıldı

Bankadan yapılan açıklamaya göre, toplumsal yatırımlarında eğitimi önceliklendiren ve Türkiye'nin yaşadığı deprem felaketi sonrası bölgenin yeniden ayağa kalkmasına odaklanan ING Türkiye, Kahramanmaraş’ta gençlere yönelik günümüzün geçerli becerilerini kazandırmayı ve iş bulma süreçlerine katkı sağlamak üzere bir Gelişim Programı hayata geçirdi.

Bu programın ilk eğitimi "Dijital Trendler ve Dijital Pazarlama" üzerine 10-11 Haziran tarihlerinde fiziksel olarak gerçekleştirildi. Programa gönüllü olarak katılan Sabancı Üniversitesi, EDU eğitim ortakları Barış Sarıalioğlu ve Kezban Saki Yaltırak’ın yanı sıra ING Türkiye Dijital Pazarlama ekibinden uzmanlar dijital konular, Akademi ekibinden uzmanlar ise insan kaynakları konularına yönelik seanslar ile eğitim programını zenginleştirdi.

- Eğitime katılan gençlere sertifika verildi

Eğitimin katılımcı grubu 18-25 yaşlarında, Kahramanmaraş’ta ikamet eden, çoğunlukla Bankacılık & Sigortacılık, İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi bölümlerinde okuyan ya da yeni mezun, şu an için herhangi bir iş sahibi olmayan gençlerden oluştu. Eğitim sonunda, ING Türkiye ve Sabancı Üniversitesi, EDU’nun hazırladığı sertifikalar eğitime katılan Kahramanmaraşlı gençlere verildi.

- ING, Kahramanmaraş’ın yeniden kalkınması için desteğini sürdürüyor

10 yıl önce bölgedeki insan kaynağı potansiyeline inanarak kurduğu Kahramanmaraş Operasyon ve Çağrı Merkezi’yle birlikte, ING'nin Kahramanmaraş’ta güçlü bir varlığı bulunuyor. Bölgedeki istihdama katkıda bulunan ING Türkiye, yaşanan deprem felaketi sonrasında da Kahramanmaraş’ın yeniden kalkınması için desteğini sürdürüyor ve yaraları birlikte sarmak için yarınlara umutla bağlı olmaya devam ediyor. ING Türkiye, Gelişim Programı kapsamındaki eğitimlere devam etmeyi hedefliyor.