Milli Eğitim Bakanlığı'nın ilçe merkezindeki tüm ilköğretim ve liselerde yapılan okul ve ilçe  öğrenci meclis başkanlığı seçimleri Afşin’de tamamlandı.
 
 
Afşin Merkez Fatih İlköğretim Okulu’nda yapılan seçimlere Afşin’deki ilköğretim ve liselerde daha önce seçilen okul temsilcileri katıldı.Afşin okul meclisi başkanlığını Afşin Anadolu Lisesi 12.sınıf öğrencisi Kerim Bal seçildi.
Yapılan seçimlerde Afşin’i Kahramanmaraş’ta Afşin Anadolu Lisesi Öğrencisi Kerim Bal temsil edecek.
 
 
Okul meclis başkanlarına teşekkür eden Kerim Bal, “Beni seçtiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Sizlerin en iyi şekilde temsil edeceğimden kuşkunuz olmasın. Sorunlarınızı, dertlerinizi dinleyip gerekli yerlerle görüşeceğim. Beni seçtiğiniz için teşekkürler.” dedi.
 
Afşin Şube Müdürü Osman Doğan ise, “Seçme ve seçilme kültürünü bütün topluma yaymak, sosyal ve eğitim faaliyetleriyle de bu çalışmaları destekleyerek, demokrasi kültürünü toplumun her kesimine sunmak amacıyla bu yöndeki her türlü faaliyete öncülük edeceğimizi her vesile ile ifade etmekteyiz. Okul meclisleri, Türkiye’de seçme seçilme kültürünü, demokrasi bilincini tabana yayacak ve çocuklarımız arasında heyecan yaratacak bir organizasyondur.” dedi.