Afşin İlçe Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle 16 Nisan Cumartesi günü “Hz. Peygamber ve Merhamet Eğitimi” konulu konferans düzenleyecek.
 
Her yıl olduğu gibi bu yılda Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Afşin İlçe Müftülüğü konferans düzenleyecek. Konferansa konuşmacı olarak Kahramanmaraş İl Müftüsü Bekir Gülce, Kahramanmaraş Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Ak katılacak.
 
Program hakkında bilgi veren Afşin İlçe Müftüsü Halil İbrahim Genç, “Türkiye genelinde olduğu gibi Afşin’de de Nisan ayının ikinci haftasını Kutlu Doğum Haftasını Afşin İlçe Müftülüğü olarak kutlayacağız. Hz. Peygamber (SAV) ve Merhamet Eğitimi üzerine etkinliklerimiz olacak. 16 Nisan 2011 Cumartesi günü saat 13.30’da Belediye Düğün Salonunda, Kahramanmaraş İl Müftüsü Bekir Gülce ve KTS İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Ak halkımıza hitap edecekler.
Bunlar dışında mevlit okutulacak, hatimler indirilecek ve bayanlarımıza yönelik bir takım etkinliklerimiz olacak. İnşallah Nisanın 14 ile 20 si arasında en iyi şekilde Kutlu Doğum Haftasını kutlayacağız ve bu haftayı en dolu şekilde nasıl geçirebiliriz bunun çabasında olacağız. Rahmet Peygamberi ve son peygamberimiz olan Hz. Muhammet (sav) efendimizin şanına yakışır bir şekilde bu haftayı kutlamaya gayret edeceğiz. Halkımızdan ya Afşin halkının da kutlu doğum haftası dolayısıyla bizimle beraber olmasını gönülden arzu ediyorum.” açıklamasında bulundu.