Kahramanmaraş İl Gençlik ve Spor Müdürü Ali İhsan Kabakçı, 2-10 Aralık 2010 tarihinde Singapur’da düzenlenecek olan 3.Gençler Dünya Wushu Şampiyonası’nda ülkemizi Afşinli Turgay Kaya’nın temsil edeceğini kaydetti.
18-19 Eylül tarihleri arasında Yalova’da düzenlenen Wushu Gençler Türkiye Şampiyonası’nda 70 kiloda Sağlık Meslek Lisesi 12. sınıf öğrencisi Turgay Kaya birinci olmuştu. Birinci olan Turgay Kaya, milli takıma çağırıldı.
Konu hakkında açıklama yapan Kahramanmaraş İl Gençlik ve Spor Müdürü Ali İhsan Kabakçı, “Wushu branşında Milli Takıma sporcu vermekten büyük memnuniyet duyduğunu belirterek sporcumuzu tebrik ediyorum. Sporcumuz Eylül ayında Yalova’da yapılan Wushu Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye Şampiyonu olarak bizleri gururlandırmıştır. Bunun neticesinde Milli Takım hazırlık kampına davet edilmiştir. Yapılacak olan Dünya Şampiyonası’nda da sporcumuzdan madalyalar beklemekteyim.İlimizin adını değişik branşlarda da duyurmak ve Wushu branşında lisanslı sporcu sayısını artırmak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız” dedi.