Afşin Belediyesinden şebeke suyunun tüketilmemesi yönünde duyuru yapıldı.

Afşin Belediyesinden, şehir su depolarında süper klorlama yapıldığı ve şehir şebekesinde kontaminasyonun önlenmesine yönelik yapılan çalışmalar nedeniyle su kesintilerinin yaşandığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlçemiz şehir şebekesinde kontaminasyonun önlenmesine yönelik yapılan çalışmalar ve su kesintileri nedeniyle şehir su depolarında süper klorlama (Kısa süre için çok yüksek dozda klorlama) yapılmaktadır.

Doğukent’in İmar Planı Açıklanıyor Doğukent’in İmar Planı Açıklanıyor

Kesinti sonrasında tüketime verilecek suyun kirli olma riski yüksektir. Bu nedenle ikinci bir duyuruya kadar şehir suyu içme, yemek hazırlama ve çamaşır yıkma amaçlı kullanılması, şebekeye verilen suyu berraklaşıncaya kadar (5 dakika) akıtılmalı, binalarda veya konutlarda su deposu var ise (güneş enerjisi vb.) depodaki suların tahliye edilerek temizliğinin yapılmasından sonra durulanarak kullanılması tavsiye edilmektedir. “

KASKİ Genel Müdürlüğünden de Afşin merkez su depolarında yapılan temizlik ve bakım çalışmaları sebebiyle ikinci bir duyuruya kadar vatandaşların şebeke suyu içmemeleri yönünde uyarı yapıldı.