Afşin Belediyesi, ramazan ayı nedeniyle eski itfaiye binasını İftar Evi olarak yeniden düzenledi. İftar Evin’de günlük 300 kişilik yemek veriliyor.
 
Afşin Belediyesi her yıl ramazan ayında geleneksel olarak kurduğu ramazan çadırını bu yıl İftar Evi’ne dönüştürerek hizmete sundu. Atatürk parkı içerisinde, eski itfaiye binasında hizmete açılan İftar evi, günlük 300 kişi’ye yemek çıkartıyor. Hazırlanan iftar menüsünün tüm malzemeleri Afşin’li hayırsever esnaf ve vatandaşlar tarafından temin edilirken yalnızca işçiliğini Afşin Belediyesi yapıyor.
 
Başkan Fazlı Aydoğan konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Her yıl vatandaşlarımızın coşku ve sevinçle orucunu açtığı iftar çadırını bu yıl iftar evi olarak değiştirdik. Nedeni ise artan hava sıcaklıkları. Şimdi hizmete sunduğumuz iftar evinde vatandaşlarımız daha serin bir ortamda iftarlarını yapıyorlar. Günlük 300 kişiye yemek verdiğimiz iftar evinde hazırlanan tüm yemek malzemeleri hayırsever Afşin’li hemşerilerimiz tarafından karşılanıyor. Bizde bu hayır’a bir nevi köprü oluyoruz. Tüm hayırsever vatandaşlarımızın hayırlarının kabul olması temennisi ile bu mübarek ramazan ayının tüm İslam alemine bereket ve bolluk getirmesini diliyorum” dedi.