İller Bankası, Afşin Belediyesi tarafından yaptırılacak olan içme suyu şebekesinin proje çizim ihalesini 27 Ocak’ta yapacak.
 
Ömrünü tamamlayarak kullanılamaz halde olan Afşin içme suyu şebekesi için ilk resmi adım atıldı.  İller Bankası, Afşin Belediyesi tarafından yaptırılacak olan içme suyu şebekesinin proje çizim ihalesini 27 Ocak’ta yapacak. İhale’nin duyurusunu gerçekleştiren İller Bankası ihaleyi kazanan firmadan alacağı projenin ardından yapım ihalesine çıkacak. İller Bankası Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü, Proje Geliştirme Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacak ihalenin ardından, ihaleyi alan firma projeyi 250 gün içerisinde teslim edecek. Bunun ardından ise yapım ihalesine geçilecek ve buda 2013 yılının bahar ayında gerçekleşecek.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan; “3 büyük projeden birisi olan alt yapı şebekesi değişimi ile ilgili emeklerimizin karşılığını alıyoruz. Göreve geldiğimizde en büyük sorunumuz olan bu konuyu hemen gündemimize aldık ancak çok eski olan imar planı buna engel olmuştu. Bizde hemen imar revizyonuna gittik ve normal prosedür gereği 2 yılda imar planımızı yeniledik ve ardından da alt yapı şebekesi değişimi çalışmalarına başladık. Yapılan girişimlerimiz sonuç vererek içme suyu şebeke hattının yenilenmesi işini kesinleştirdik. Akdere içme suyu ve Termik Santralinden ısınma projelerinde de sona gelindi. Ümit ediyoruz ki 2013 yılının bahar ayında bu 3 büyük proje hayata geçecek. Bu zamana kadar sabırla bizi bekleyerek destek veren tüm Afşin halkına teşekkür ediyorum” dedi.