Şirketten yapılan açıklamaya göre, IC Holding, tüm grup şirketleri çalışanlarının katılımıyla, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlediği etkinlikte toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadınların iş dünyasındaki konumlarının güçlendirilmesi amacıyla Birleşmiş Milletler'in "Kadının Güçlenmesi Prensipleri"nin (WEPs) imzacısı olduğunu duyurdu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen IC Holding Üst Yöneticisi (CEO) Murad Bayar, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadınların iş dünyasında güçlenmesi için uzun süredir çalışmalar yürüttüklerini vurgulayarak, "Bu yıl, toplumsal cinsiyet eşitliği projemiz DENK kapsamında, Holding ve Grup Şirketlerimiz adına 'Kadının Güçlenmesi Prensipleri' imzacısı olarak önemli bir adım attığımızı duyurmaktan büyük bir gurur duyuyoruz.

WEPs imzacısı olarak, iş yerlerinde ve faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda kadınların güçlenmesi için üst düzey kurumsal liderlik ve fırsat eşitliği sağlama, adil davranışı teşvik etme ile kadınların liderlik ve karar alma pozisyonlarına yükseltilmesi gibi taahhütlerde bulunuyoruz. Bu ilke ve prensiplere bağlı kalarak çalışmaya devam edeceğiz. Bu yolculukta var gücüyle çalışan tüm değerli çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

IC Holding'in bu adımı, iş yerlerinde ve faaliyet gösterdikleri alanlarda kadınların güçlenmesi için somut taahhütlerde bulunarak, toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik sürdürülebilir kalkınma yolunda önemli bir unsuru teşkil ediyor.

Bu adım aynı zamanda, şirketin insan haklarına saygılı, eşit, kapsayıcı ve adil bir çalışma ortamı yaratma amacını ve çeşitlilik ile fırsat eşitliğini destekleme taahhüdünü de gösteriyor. IC Holding ve Grup Şirketleri bu yolculukta Türkiye’de ve dünyada toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik çalışmalarda aktif rol almayı ve bu alandaki projelere destek olmayı amaçlıyor.

135'ten fazla ülkede 10 binden fazla şirketin desteklediği "Kadının Güçlenmesi Prensipleri" (WEPs) ise dünyanın en büyük gönüllü kurumsal sorumluluk inisiyatifi olarak biliniyor.

Kaynak: AA