HotelRunner ve Alesayi Hospitality Company (AHC), Suudi Turizm Otoritesi'nin (STA) himayesinde, veri, yapay zeka ve otomasyonla desteklenen, sektör ile entegre, küresel ve sürdürülebilir bir Suudi Arabistan seyahat ekosistemi için mutabakat anlaşması ile güçlerini birleştirdi.

Şirketlerden konuya ilişkin yapılan ortak açıklamaya göre, konaklama ve seyahat teknolojilerinde dünyanın önde gelen şirketlerinden HotelRunner ile otel yönetimi ve konaklama danışmanlığı konusunda önde gelen firmalardan Alesayi Hospitality Company, Suudi Arabistan'da seyahat sektörünün büyümesini inovasyon ile yeni bir çağa taşıyacak önemli bir mutabakat anlaşması imzaladı. İmza töreni, Arabian Travel Market Dubai'deki STA standında gerçekleşti.

HotelRunner ve AHC arasındaki iş birliği, STA'nın desteği ile Suudi Arabistan'ın gelişen seyahat sektörünü şekillendirmede önemli bir rol oynamaya hazırlanıyor. Ekonomiyi çeşitlendirmeyi ve toplumsal refahı artırmayı amaçlayan "Suudi Vizyon 2030"un hedeflerini benimseyen bu iş birliği, her iki şirketin de ülkenin dönüşümsel hedeflerine yönelik ortak vizyonunun altını çiziyor.

Anlaşma kapsamında HotelRunner ve Alesayi Hospitality Company, Suudi Arabistan'daki otelleri, seyahat acentelerini ve turizm profesyonellerini veri, yapay zeka ve otomasyonla güçlendirilmiş son teknoloji altyapısıyla donatarak yerelden küresele geçiş sürecinde destekleyecek ve ülkenin dinamik ve gelişen bir turizm destinasyonu olarak konumunu güçlendirecek.

- "Tecrübemiz, bölge turizmini geliştirme konusundaki taahhütleri doğrular nitelikte"

Açıklamada görüşlerine yer verilen HotelRunner Kurucu ve Yönetici Ortağı Ali Beklen, şirketlerinin, teknolojinin gücünden yararlanarak seyahat sektöründe sürdürülebilir büyüme sağlamadaki kanıtlanmış tecrübesinin, bölge turizmini geliştirme konusundaki taahhütlerini doğrular nitelikte olduğunu belirtti.

Beklen, "Yeni fırsatları ortaya çıkarmak için yenilikçi teknolojinin gücüne inanıyoruz. Bu iş birliği, Suudi Arabistan'da daha dinamik ve entegre bir seyahat ekonomisi inşa etme misyonumuzda stratejik bir adım." ifadelerini kullandı.

HotelRunner Kurucu ve Yönetici Ortağı Arden Agopyan da amaçlarının inovasyonu, iş birliğini ve sürdürülebilir büyümeyi teşvik eden güçlü bir seyahat ekosistemi yaratmak olduğunu, bu iş birliği sayesinde, ileri teknolojinin uygulanması ve etkinleştirilmesi yoluyla her bir paydaşa benzersiz bir değer sunmaya kararlı olduklarını vurguladı.

Alesayi Hospitality Company Üst Yöneticisi (CEO) Vekili Hatem Alesayi ise iş birliğinin dönüştürücü potansiyelini vurgulayarak, "İş birliğimiz, Suudi Arabistan'ın turizm potansiyelini dünyaya tanıtma misyonumuzda çok önemli bir dönüm noktasını ifade ediyor. HotelRunner'ın üstün teknolojisinden ve bölgedeki uzmanlığımızdan yararlanarak, olağanüstü deneyimler sunmaya ve Vizyon 2030'un hedeflerini ilerletmeye hazırız." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA