Has Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Afşin ve Elbistan’da faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri, muhtarlar ve partililerle bir araya geldi.
Has Parti Afşin Seçim Bürosu’nun açılışı ardından Has Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Gölpınar Alabalık Dinlenme Tesisleri’nde Afşin ve Elbistan’da faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri, muhtarlar ve partililerle bir araya geldi.
Burada bir konuşma yapan Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, “Biz siyasetimizi aranızdan birin sadece milletvekili olsun diye yapmıyoruz, biz siyasetimizi medeniyetimizi yeniden ihya ve inşa etmek için yapıyoruz.” dedi.
 
Bildiğiniz gibi Halkın Sesi Partisi sizlerinde bildiği üzere çok yakın bir tarihte kuruldu ve Türkiye’nin her yerinde örgütlenmesini tamamladı ve halkımız tarafından ciddi bir şekilde ilgi ve alaka görmüş Türkiye’nin her yerinde de teşkilatlarını tamamlamıştır. Yaptığımız çalışmalar doğrultusunda gerçekten gördüm ki yaptığımız çalışmalar sonuç vermiştir. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum, bu partiye destek veren ve bu partiye omuz veren bütün değerli arkadaşlarıma da yürekten teşekkür ediyorum.
‘Türkiye’de tam manasıyla milletin egemen olduğu bir Türkiye’nin inşa edilmesi gerekiyor’ diyen Numan Kurtulmuş, “Türkiye dediğimiz bir ülke sıradan bir ülke değildir, Afşin – Elbistan Dulkadiroğlularının merkezi Türkiye’nin nesrine giderseniz gidin büyük bir tarihin, büyük bir medeniyetin ve birikimin olduğunu görürsünüz. Türkiye sıradan bir Ortadoğu ülkesi yada sıradan bir Latin Amerika ülkesi değildir. Yeni demokrasiye geçmiş yada yeni bağımsızlığını kazanmış bir ülke değildir. Bu topraklarda 2 bin yıllık köyler vardır. Başta İstanbul olmak üzere 8 bin yıllık şehirlerimiz vardır. Burası birçok medeniyete ev sahipliği yapmış özellikle İslam medeniyetinin öncesi olmuş çocuklarıdır. Bu tarih aynı zamanda bize gelecek içinde çok büyük bir imkân, çok büyük güç ve çok büyük bir sorumluluk yüklemektedir. İşte biz siyaseti bu çerçevede, Ahmet’in ya da Mehmet’in iş başına gelmesi olarak görüyoruz. Biz siyasetimizi aranızdan birin sadece milletvekili olsun diye yapmıyoruz, biz siyasetimizi medeniyetimizi yeniden ihya ve inşa etmek için yapıyoruz. Bu milleti yeniden dünyanın en büyük milleti yapmak için yapıyoruz. Onun için de günlük meselelerle ve günlük kavgalarla vakit geçirmiyoruz. Türkiye’yi yeni bir ufak yeni bir Türkiye’ye hazırlamanın gayretini veriyoruz. İşte bu alanda bizim siyasetimiz medeniyet siyasetimizdir. Bu siyasetin uygulanması için pratik olarak yeni Türkiye’nin kurulması ile mümkündür. Türkiye’de tam manasıyla milletin egemen olduğu bir Türkiye’nin inşa edilmesi gerekiyor.” açıklamasında bulundu.
Kurtulmuş konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Halk, kavgadan, küfürleşmeden, kutuplaşmadan, birbirine hakaret etmekten bıkmış ve usanmış. Mahalle kabadayısı üslubuyla konuşmaktan, siyaset yapmaktan yorulmuştur. Birisinin, 'siz gösteri yapıyorsanız ben 10 bin kişiyi toplarım demesinden, ötekinin de 'ben de bozkurtlarımı toplar gelirim' demesinden bunalmıştır."
"Bu millet, doğruya doğru diyen, özü sözü bir olan ve çözüm üreten bir siyaset istiyordu, onun için HAS Parti kuruldu, hayırlı uğurlu olsun.''
''Türkiye'de yıllarca siyaset, zengini daha zengin, yoksulu daha yoksul yapmanın aracı olarak kullanıldı. Egemenler, ağalar, beyler, Türkiye'nin nimetlerinden istifade edenler, iktidarlardan istifade ederek kendi güçlerini artırdılar."
"Bizim Mehmetlere de nöbetler düştü. Bizim Mehmet'in de nerede nöbet tuttuğu, nerede ne şekilde mağdur edildiği hiç belli değil. Toplumun büyük kesimi bu şekilde mağdur edildi.Büyük balıklar küçük balıkları hep yuta geldi. İşte bugünkü iktidar da fakir fukarayı iktidara taşıyoruz diye milletten oy aldı ama hiçbir şey fark etmedi."
"Bunlar da yıllarca bu ülkeyi IMF'nin programıyla idare ettiler. Bunlar da hala Türkiye'yi dünyanın egemenlerinin, küresel kapitalizmin buyruklarıyla yönetiyorlar. Yine bizim Mehmetlere nöbet düşüyor.''