TOKİ tarafından ilk etapta yapımı tamamlanan 9 binin üzerinde konut, gerçekleştirilen kura çekimiyle hak sahiplerine verildi. Kura çekimi sonrası bir yoğunluk oluşmazken, konutlar blok blok hak sahiplerine teslim ediliyor.

Şubat ayında gerçekleştirilen ilk kura çekiminin ardından hak sahipleri ikinci kuranın ne zaman çekileceğini merak ediyor. Her ay tamamlanan 15-20 bin konutun teslim edileceği açıklanırken, ikinci kura çekiminin bu ayın sonuna doğru yapılması planlanıyor.

Toki (1) (Large)

BAKAN ÖZHASEKİ AY SONUNU İŞARET ETTİ

Bakan Özhaseki, Eskişehir’de yaptığı konuşmada, ikinci kura çekimi için bu ayın sonunu işaret ederek,  deprem bölgesinde şu anda 1000'den fazla şantiyelerinin olduğunu belirtti.

Depremden etkilenen illerde 4 bin 333 köyde, bazılarında 50, bazılarında 100 deprem konutu yaptıklarını, çelikten evler inşa ettiklerini bildiren Özhaseki,

“8-9 ŞİDDETİNDE YIKILMAYACAK KONUTLAR YAPIYORUZ”

"Şehirlerin merkezine başladık. Merkezlere açılan ana caddelere başladık. 200 binden fazla inşaat şu anda hızla devam ediyor. Allah nasip ederse hak sahiplerinin büyük bir çoğunluğunun neredeyse tamamının haklarını, gelecek sene ortalarına kadar tamamlarız ve bizler bitiririz. Hummalı bir çalışma var. Tam inşaatlarda çalışan bizim ekibimizin sayısı 110 bin kişiden fazla. Allah, Cumhurbaşkanı'mızdan razı olsun. Maliye Bakanı'mız da bu konuda bize asla engel olmuyor ve orada bütün hızımızla biz yapıyoruz bu işleri. 46 bin konutu dağıttık. Bu ayın sonuna kadar da 30 bin konutu daha dağıtacağız" diye konuştu.

  • Beta
Beta Özelliği
Kaynak: HABER MERKEZİ