Altın yatırımcıları altının dalgalı seyrini yakından takip ediyor. Ünlü ekonomist Hatice Kolçak, yatırımcıları sevindirecek bir tahminde bulundu. İşte, gram ve çeyrek altın hakkında önemli bir yorumda bulunan Kolçak'ın açıklaması...

Altın fiyatlarında dalgalanma seyrederken yatırımcıların ilgiyle takip ettiği ekonomistlerden yatırımcıların yüzün güldürecek bir yorum geldi. Ekonomist Hatice Kolçak ‘Gram uçacak’ diyerek yatırımcılara güzel haberi verdi.

ALTINA OLAN TALEP AZALMADI

Ekonomist Hatice Kolçak, ABD Tarım Dışı İstihdam verilerinin beklentinin üstünde güçlü geldiğini ve ücretlerde geçen aya göre yüksek bir artış olduğunu sosyal medya hesabından paylaştı. İşsizlik oranının ise 3,8 ile biraz zayıf olduğunu belirtti. Ancak, bu kadar enflasyonist etkiye rağmen piyasanın altına olan talebinin azalmadığını ifade etti.

 GRAM UÇACAK...

Kolçak'ın paylaşımında, altın fiyatlarındaki yükseliş eğilimi devam ettiğini belirtti. Gram altın, 2322 Dolar seviyesine ulaşmış durumda. Kolçak, kurda biraz daha destek gelmesi durumunda gram altının uçuşa geçeceğini belirterek “Kurdan bir tık destek gelse gram uçacak” ifadesini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ