Elbistan ilçesi kullar kasabasında çadırda yaşayan yaşlılar, çocuklar ve gençlere yönelik saç bakımını yapan kuaför Gamze Aslan(28), Gerek maddi yönden gerek mesafe yönünden kuaför ihtiyaçlarını göremeyen depremzedelerin yanında olduklarını söyledi.

Ne yapabilirim düşüncesiyle harekete geçtiğini söyleyen Aslan, "8 yıldır bu mesleğin içerisinde bulunmaktayım. Kendi memleketimizde yaşanan deprem öncesinde de elimden geldiğince huzur evlerine kırsal kesimlerde ihtiyaçları olanlara elimden geldiğince yardımcı oluyordum. Kuaför ihtiyaçlarını göremeyen yaşlılar, çocuklar gençler hepsine elimden geldiğince destek verdim.  Sürekli projelerde bulundum, çünkü özellikle o küçücük kız çocuklarının benim gözlerimin içine bakıp masum bir dil ile teşekkür edip mutlu olmaları bile her şeye değerdi" dedi.

Afşin’de Gaziler Günü Kutlandı Afşin’de Gaziler Günü Kutlandı

Gönüllü kuaför Aslan, “Bu yaraları bir nebze de olsa atabilmek için ne yapabilirim diye düşünürken onların ihtiyacının şuan maddiyattan çok çocuk ve yetişkin olarak kendilerini değerli hissettirecek, bir nebzede olsa iyileştirmek için bir şeyler yapmaktı. Kahramanmaraş çevresi, kasabaları olarak en çok vefat ve en çok yıkım sayısı olan kullar kasabasına depremden sonra 3 defa gittik. Elimizden geldiğince kuaför ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık" ifadesini kullandı.

Kaynak: Şükrü Kartal