21-26 Kasım 2017 tarihlerinde Polonya’da düzenlenen U23 Dünya Güreş Şampiyonasında Greko- Romen Stilde 80 kilogramda altın madalya alarak dünya şampiyonu olan Göksunlu güreşçi Burhan Akbudak, Kahramanmaraş’a geldi.

Şampiyonadan Kahramanmaraş’a dönen Milli Güreşçi Burhan Akbudak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde törenle karşılandı.

İl Müdürlüğünde yapılan törene Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Onikişubat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü ve TOHM Şube Müdürü Kadir Gemci, Güreş Eğitim Merkezi Müdürü Ökkeş Solmaz, Güreş İl Temsilcisi Ali Demir, Güreş İhtisas Spor Kulübü Başkanı Yaşar Hopur, Geleneksel Spor Dalları Başkanı Şahin Hopur, Geleneksel Spor Dalları İl Temsilcisi Mustafa AĞCA, TOHM ve Güreş Eğitm Merkezi Antrenör ve Sporcuları karşıladılar.

Milli Sporcuya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı ve Kahramanmaraş Güreş İhtisas Kulübü Başkanı Yaşar Hopur Altın takarak ödüllendirdiler.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı yaptığı açıklamada. “21-26 Kasım 2017 tarihlerinde Polonya’da düzenlenen U23 Dünya güreş şampiyonasında 1. Olup Al Bayrağımızı Göndere çektiren Burhan Budak kardeşimizi gönülden tebrik ediyorum ve 2020 Olimpiyat kadrosuna girmesini ve Olimpiyatlarda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmesini temenni ediyorum” dedi.