1 milyar 214 milyon lira maliyetli Göksun-Afşin-Elbistan bölünmüş yol çalışmalısının 2023 yılında tamamlanması öngörülüyordu. Yaşanan deprem nedeniyle çalışmalara kısa süreli ara verilmişti. Üç ilçeyi ilgilendiren ve yoğun bir trafik akışına sahip olan kara yolunun ne zaman tamamlanacağı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu.

Elbistan-Göksun karayolunun bölünmüş yol haline getirilmesi için 2016 yılında başlatılan çalışmalar sürüyor. 67 kilometre uzunluğundaki yolun Erçene-Ekinözü kavşağı arasındaki bölümünde ve Erçene-Göksun arasında birbirinden bağımız 2 ayrı faaliyet gerçekleştiriliyor. Erçene’den Ekinözü kavşağına kadar olan 7 kilometrelik bölümün yeni güzergahında önemli bir ilerleme kaydedildi.

Afşin haftalık hava durumu! Sıcak havalar etkisini kaybediyor Afşin haftalık hava durumu! Sıcak havalar etkisini kaybediyor

Kabaağaç yolu için son rötuşlar yapılıyor

Akçırı ve Kabaağaç Mahallelerinin içinden geçen, Çağılhan Mahallesi çıkışından itibaren dağ yamacına alınan yolda çalışmalar tamamlanmak üzere. Yol güzergahında bulunan mahallelerde, arazi ve taşınmazları kamulaştırılması büyük ölçüde tamamlandı. Erçene-Ekinözü kavşağı arasında olacak yaklaşık 7 kilometrelik yol, Erçene’den Ceyhan Nehri üzerinden geçen köprüye kadar yeni güzergaha kavuşacak.

Çağılhan Mahallesi çıkışından itibaren dağ yamacına alınan yolda üst yapı çalışmaları 1 ay gibi kısa bir zaman içerisinde tamamlanacağı öngörülüyor. Bu yolun yapımıyla birlikte vatandaşlar çok daha güvenli, konforlu ve kaza riski en az seviyede seyahat imkanına kavuşmuş olacak.

Kamulaştırma çalışmaları yolu geciktiriyor

Yol güzergahında bulunan mahallelerde, arazi ve taşınmazların kamulaştırma çalışmalarını uzattığı öğrenildi.

Kaynak: DENİZ DOĞAN