Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Genç Eğitim Sendikası Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kamuran Arık; “Yaklaşık iki ay önce teşkilatlanmaya ve üye almaya başladığımız sendikamızda hem Kahramanmaraş özelinde, hem de tüm Türkiye'de eğitim çalışanları tarafından çok büyük bir teveccüh ile karşı karşıyayız. Bu teveccühün altında  ise, siyasetten bağımsız ve tarafsız, sadece mesleki kazanımlar için yola çıkmış oluşumuz ve mesleğimizin sorunlarını en yüksek sesle dile getiriyor oluşumuz vardır. Halihazırdaki sendikaların bir siyasi partinin memur kolları gibi tavır almalarından dolayı kamu çalışanları kaybetmeye ve ideolojik kutuplaşmaya itilmekteydi. Ve bu kamplaşma ve siyasi partilerin çıkarları, sendikaları arka bahçelerine çevirmeleri bizlere yıllardır kaybettiriyordu. Genç Eğitim Sendikası ve Kamu Birliği Konfederasyonu olarak  siyasetten bağımsız  sendikal örgütlenme ihtiyacını karşılamak üzere, işin mutfağından gelen, samimi mesleki kaygıları olan meslektaşlarımızla bu yola koyulduk. Ve çok kısa zamanda çok büyük bir ilgiyle karşılaştık. Bu süreçte yerelde de Kahramanmaraş eğitim camiasının sevilen ve güvenilen isimlerini sendikamız çatısı altında buluşturduk. Geçtiğimiz günlerde Genç Eğitim Sendikası Kahramanmaraş İl Başkanı olarak Mesut Erden başkanımızın görevlendirmesini gerçekleştirdik. Bugun ise Afşin ilçemizde başarılı, azimli, çalışkan, sevilen bir meslektaşımızı, Sayın Ramazan Kılınç'ı Genç Eğitim Sendikası Afşin İlçe Başkanı olarak görevlendirdik. Değerli başkanımıza yeni görevinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.

E879E6Fb 5089 4117 9Ca5 27D458C9C6E3

Rabb'im daima başını dik, sesini gür etsin. Genç Eğitim Sendikası yönetimine görevlendirdiğimiz böyle değerli arkadaşlarımız sayesinde inşallah Afşin ve Kahramanmaraş'ın Genç Eğitim Sendikasının kalesi olacağına yürekten inanıyorum.

Mesleki kaygıları olan, artık yeter sarı sendikalar yüzünden kaybetmek istemiyorum diyen, emeğin kutsallığına inanan, adalet ve liyakati esas alan bir çalışma ortamı istiyorum diyen, torpile, adaletsizliğe, mülakata karşıyım diyen tüm eğitim çalışanlarını sendikamıza davet ediyorum.

Genç Eğitim Sendikası Yeni Nesil Sendikacılığın nasıl yapıldığını herkese göstermek için yola koyulmuş bir oluşumdur. Gelin mesleğimiz için sesimiz kısılana kadar haykıralım. Gelin omuz omuza mücadele edelim. Gelin birlikte güzel yarınlara, umutla bakalım” dedi.

Muhabir: Ali Çolak