Afşin’de faaliyet gösteren yerel ve ulusal gazeteciler öğle yemeğinde bir araya gelerek sorunlarını masaya yatırdılar. Yemeğe Afşin Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı İlyas Sarı’da katıldı.
  
Afşin Öğretmen Evi’nde bir araya gelen Afşin’de faaliyet gösteren yerel ve ulusal gazeteciler birlik ve beraberlik içerisinde sorunların çözümü için her ay bir toplantı yapılması kararı aldılar.
 
Yemek sonrası yerel ve ulusal basının önemine değinen ASİAD Başkanı İlyas Sarı, bölgede yaşanan göçük olayında yerel ve ulusal basın temsilcilerinin doğru bilgiye ulaşmak için büyük çaba gösterdiklerini söyledi.
 
Başkan Sarı şunları söyledi:
“Göçük altında kalan 9 kişi toplamda 11 kişiyi Allah rahmet eylesin inşallah mekanları cennet olur. Çünkü bu hayatlarını kayıp enden arkadaşlarımız şehit hükmündedir. ASİAD olarak en son gelişmeleri takip etmek adına devamlı olay erine gidip bilgiler alıyoruz. Orayı görünce bile insan duygularına hakim olamıyor. O toprak kitlesin altında arkadaşlarımızın cansız bedenleri yattığı gelince aklımıza çok acı ve zor geliyor. Allah burada hayatını kaybeden arkadaşlarımızın ailelerine sabır versin. Afşin’in yerel basını olarak toplantılarınızın devamını istiyoruz. Bizim üzerimize de ne düşüyorsa ASİAD olarak yapmaya hazırız. Bu yaşadığımız son olay bölgede yerel basının ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Sadece Afşin’de basılmıyor bu gazeteler aynı zamanda ulusal temsilcilikleri de bulunduğu için teknolojinin de gelişmesiyle birlikte sesimizi en güzel şekilde ve etkili biçimde duyurabiliriz. Bunun için yerel basının önemini unutmamalıyız. Afşin hakkında ne yapılabilir yerel ve ulusal basına sesimizi nasıl duyurabiliriz biz sivil toplum kuruluşları olarak bunun çabasında olacağız. Siz basın mensupları da bu sesimizi yansıtma görevini yapacaksınız.”