Garanti BBVA Emeklilik, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle kadın sağlığını odağına alan bir kampanya başlattı.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Garanti BBVA Emeklilik, 31 Mart'a kadar dijital kanallardan Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) başlatan tüm kadınlara, Kritik Kadın Hastalıkları Sigortası’nı ücretsiz ve mamografi hediyesiyle sunuyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti BBVA Emeklilik Genel Müdürü Burak Ali Göçer, müşterilerinin kendilerini, sevdiklerini, birikimlerini ve sağlıklarını koruma altına almalarına katkı sağlamak amacıyla çalışmalarına yön verdiklerini belirterek, "Dünya Sağlık Örgütü'nün verilerine göre ülkemizdeki meme kanseri vakalarının 2040'ta 2020'ye kıyasla ne yazık ki yüzde 40 artması bekleniyor. Jinekolojik kanser türleri ise kadınlar için büyük risk oluşturmaya devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Erken teşhisin önemine işaret eden Göçer, "Bu nedenle Kritik Kadın Hastalıkları Sigortası'nı gündemimize alarak, bu sigortayla müşterilerimizin jinekolojik kanser türleri, meme kanseri, tiroit kanseri gibi tedavisi uzun ve masraflı hastalıklara karşı kendilerini, sevdiklerini finansal açıdan koruma altına almalarını amaçlıyoruz." açıklamasında bulundu.

Göçer, kampanyayla olabildiğince fazla kadına dokunmayı hedeflediklerini aktararak, ayda 1000 lira ödemeyle BES başlatarak yatırım yapan kadınların birikimine ek 1000 lira hediye edeceklerini kaydetti.

Kaynak: AA