İnsani Yardım Vakfı (İHHAfşin İlçe Temsilcisi Durdu Özkök, beraberindeki gönüllülerle birlikte tırmanışın ardından zirveye Türk ve Filistin bayrağı açtı.

İsrail'in, abluka altındaki Gazze'de çocuk, kadın, hasta ve yaşlı demeden saldırılarına tepki göstermek, Filistin halkına destek vermek amacıyla bu tırmanışı gerçekleştirdiklerini ifade eden Özkök, İsrail'in tüm dünyanın gözü önünde kadın, çocuk, yaşlı, bebek ayırt etmeksizin okulları, camileri, kiliseleri, fırınları, yaralıları taşıyan ambulansları ve hastaneleri vurduğunu söyledi.

WhatsApp Image 2023-11-13 at 10.33.54

Özkök, “ Şu anda 3 bin 50 rakımlı Berit Dağı'nın zirvesine çıktık. Bilindiği gibi Siyonist İsrail ve işbirlikçisi Amerika, dünyanın gözü önünde masum Filistinli kardeşlerimizi Gazzeli kardeşlerimizi çocuk demeden, kadın demeden, yaşlı demeden, masum demeden katlediyor ve buna dünya seyirci kalıyor. Bunu protesto etmek için 3 bin 50 rakımlı Berit Dağı zirveye çıktık. Buradan İsrail'i Siyonist İsrail'i katil Amerika Birleşik Devletleri'ni nefretle kınıyoruz. Ve Hamaslı kardeşlerimizin, Mücahit kardeşlerimizin yanında olduğumuzu haykırıyoruz. Tüm dünya buradan duysun. Yaşasın Özgür Filistin, yaşasın kardeşlik, yaşasın Gazze” açıklamasında bulundu.

Kahramanmaraş’ta 24 Suriyeli sınır dışı edildi  Kahramanmaraş’ta 24 Suriyeli sınır dışı edildi 

WhatsApp Image 2023-11-13 at 10.33.55

Kaynak: Deniz Doğan