Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı özgeçmişi :

1963 yılında Keban İlçesine bağlı Gökbelen Köyü’nde doğdum. İlkokulu Keban Fevzi Çakmak İlkokulunda, Ortaokulu ve Liseyi Keban Lisesinde okudum. 1990 yılında Maliye Bakanlığı’nın açmış olduğu memurluk sınavını kazanarak Gümüşhane İli Şiran İlçesi Malmüdürlüğü muhasebe servisinde çalıştım.

1993 yılında Elazığ Defterdarlığı vergi dairesine tayin oldum ve çalışmaya başladım. Aynı yılın içinde babamın vefatı nedeniyle Keban İlçesinin Malmüdürlüğü muhasebe servisine atamam yapıldı.

1993-2000 Yılları arası Elazığ Defterdarlığı Keban Mal Müdürlüğü Muhasebe Servisinde çalışırken 28 Şubat Süreci devamında DSP MHP ve ANAP ANASOL-D koalisyonu hükümeti döneminde başörtümü açmadığım için 2000 yılında görevime son verildi.

2001 yılı şubat ayında kardeşimle beraber Hac farizasını yerine getirdikten sonra 2002 yılında İstanbul’da yaşayan eşim Bekir ATLI ile evlendim. Yerel Seçimlerde ilk defa 2009 yerel Seçimlerinde Saadet Partisinden Keban Belediye Başkanı adayı oldum ve 2009 yerel seçimlerinde 424 oy aldım. 2011 yılında Numan Kurtulmuş beyin HAS Partiyi kurması ile HAS Parti Keban İlçe Teşkilatını kurdurdum. HAS Parti kurucusu Numan Kurtulmuş’un AK Partiye katılması ile bende AK Partiye katıldım. Üniversite Mezunuyum.

2019 yerel seçimlerinde Ak partiden aday gösterilmedim. 2019 yerel seçiminde Bağımsız Belediye Başkanı olarak kazandım.Daha sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın daveti ile Ak Partiye tekrar geçiş yaptım. Ak parti Keban Belediye Başkanı olarak görevime büyük bir aşk ile devam etmekteyim.

Kaynak: HABER MERKEZİ