400 metrekare alanda bölgenin en büyük sanat merkezi olan Fatih Sanat Merkezi, depremler sonrası 4 aylık bir süre kapalı kalmıştı. Barış Manço’ya benzerliği ile Afşin’de 7’den 77’ye herkesin beğenisini kazanan Fatih Talşık, kapalı kaldığı süre boyunca taleplerin gelmesi ve öğrencilerin sanat istediğini devam ettirmek için merkezi tadilat yaparak yeniden açtı.

Eğitimlerin başladığını belirten Talşık, Müzik Liseleri sınavı, konservatuvar hazırlık bölümü dersleri ve BİLSEM hazırlık derslerinin de başladığını duyurdu. 

Emniyet Eczanesi yanında MY World Apartmanı içerisinde olan Fatih Sanat Merkezi 5 derslikte saz, gitar, keman, ud, piyano, ney ve ritmik çalgılar gibi birçok enstrümanla öğrencilerini buluşturuyor.

Livaneli Kitaplığı İle Dünya Edebiyatının Usta Kalemleri Tek Bir Seçkide Toplanıyor Livaneli Kitaplığı İle Dünya Edebiyatının Usta Kalemleri Tek Bir Seçkide Toplanıyor

Sanat merkezinin kurucusu Fatih Talşık, Afşin’e yakışır bir eğitim kurumunun yeniden faaliyete başlamasının mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Branşlarında uzman öğreticilerle kursiyerlere eğitim veriliğini aktaran Fatih Sanat Merkezi Kurucusu Fatih Talşık, “Kurslarımızda saz, gitar, keman, ud, piyano, ney gibi müzik aletlerimizi müzik severlerimize öğretiyoruz. İlçemizden birçok ozan, şair ve sanatta önemli yerlere gelen kişiler çıktı. Bu bizim hamurumuzda var ve ilçemizde bu tarz bir sanat merkezinin olmaması bizleri elimizin taşın altına koymaya itmişti. Deprem sonrası yeniden 5 derslikle, birçok enstrümanla çok sayıda kursiyerimizi buluşturmanın sevincini yaşıyoruz” dedi.

Afşin’in Sanatsal ruhunu ayağa kaldırmaya çalıştıklarını belirten Talşık, “Amacımız Afşinli gençlerin  buraya gelerek müzikle haşır neşir olması, müzikle ilgili buradan bilgi edinmelerini sağlamak. Diğer bir amacımızda; ‘bağlama, gitar çalmayı çok istedim ama fırsatım olmadı’ diyen, ‘çocuğum keman, piyano çalmayı çok istiyordu yer bulamadı’ diyen kişilere bu olanakları sağlamak için buradayız” dedi.

Kaynak: DENİZ DOĞAN