Afşin Devlet Hastanesi Başhekimi Alper Koçbıyık, Evde Bakım Hizmetleri kapsamında Afşin merkezde 30 köy ve kasabalarda 12 kişiye hizmet verdiklerini kaydetti. 
 
Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan Evde Bakım Hizmeti Afşin’de de uygulaması sürüyor. Afşin merkezde 30, köy ve kasabalarda 12 kişiye bakım hizmeti veriliyor. 1 doktor, 1 sağlık memuru, 1 hemşire ve 1 şoförden oluşan Evde Bakım Ekibi, hastaneye ulaşamayan hastalara ulaşıyor. 
 
42 hastaya Evde Bakım Hizmeti Verildiğini kaydeden Afşin Devlet Hastanesi Başhekimi Alper Koçbıyık, “Uygulama kapsamında Afşin Devlet Hastanesinden 1 doktor, 1 sağlık memuru, 1 hemşire ve 1 şoförden oluşan Mobil Sağlık Ekibini kurarak göreve hazır hale getirdik. Artık vatandaşlarımız bu önemli hizmetten faydalanabilirler. Bunun için hastanemiz internet sitesinde örneği bulunan formu doldurularak veya hastanemize müracaatlarında evde sağlık hizmetleri birim sorumlusuna başvurarak veya aile hekimlerine başvurarak bu hizmetten yararlana bilirler. Evde Bakım Hizmeti ile bundan sonra hastaneye ulaşmakta zorluk çeken, yatağa bağımlı, daha çok kronik hastalığı olan ve düzenli bakım gerektiren ve hastaneye ulaşmakta sıkıntı yaşayan vatandaşlarımıza bu hizmeti yerinde veriyoruz. Şuanda Afşin’de 42 hastaya bu hizmetten yararlanıyor” açıklamasında bulundu.