Afşin Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Adnan Kabaağaç yazılı bir açıklama yaparak seçildiği takdirde esnaf ayrımcılığı yapmadan adil bir başkan olacağını kaydetti.
 
Kabaağaç yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları kaydetti:
“Ben bütün sağ duyulu esnaf seçmen kardeşlerimin isteği üzerine aday oldum. Esnaf ziyaretlerimizde, Ramazan Erdoğan ve Süleyman Köş, ağabeylerimin dürüst insanlar olarak Esnaf Kefalet Kooperatifinde yer almamaları söylenmektedir. Bu söylemlere hiç itibar etmeyiniz.
Dürüst insanların bir yerlere seçilmelerinin engelimi var, diye düşünüyorum, zaten Aday olmamın nedeni dürüst ve daha iyi özverili bir hizmetle, esnaf ayırımı yapmadan dürüst insanlarla dürüst çalışmak içindir. Şimdiki Başkan Bahadır Yaşar üyelere kredi verme ve ödemelerine hız vermiştir Şimdiye kadar neredeydi acaba diye siz sayın seçmenlerimize soruyorum.
Esnaf ayrımcılığı yapmadan adil insanlarla adil bir düzen için...
Esnafımıza kefil aratmadan, istenilen krediyi verebilmek için...
Asık bir suratla değil, güler bir yüzle karşılamak için ...
Esnafımızı icraya sevk değil, ödeyebileceği seçenekleri sunabilmek için ....
Esnafımızı cezaevlerine değil, koltuğunda oturup dertleriyle ilgilenip gereğini yapmak için...
Yani; sizin için bu hizmete talip oldum, umarım bu 12 yıllık ayrımcı düzeni ve saltanatlığı değiştirip hep beraber kenetlenerek büyümek içindir.
Afşinli esnaf arkadaşlarımın başarılı ödemeleri ile kendisini başarılı gibi gösteren çevreler bulunmaktadır. Hangi hak ve hukukla bu esnaf arkadaşlarımızın kişisel başarısını kendine mal etmektedir. Kendisini toz pembe gösteren yönetime soruyorum. Hangi yakın ilçe komşularımızda, ödeme sıkıntısından dolayı ceza evlerinde yatan esnaflar vardır. Başkanlık sadece kredi verip daireye bile uğramamak değil, ödeyemeyen esnaflarımıza ödeyebileceği koşullan ve hakları hazırlamaktır. Daha güzel bir hizmet daha adil bir düzen için esnaf ayrımcılığı yapmadan sizlere hizmet edeceğime söz veriyorum umarım Afşin esnafları kazanır. Karar artık Afşin’indir.”