Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl özgeçmişi:

Koçak kasabasında 1989 yılında doğdu. Mithatpaşa İlköğretim okulunda ilkokul, Fevzi Çakmak ilköğretim okulunda ortaokul ve Yılmaz Kayalar Anadolu lisesinde lise eğitimimi tamamladı. Lise eğitimini aldığı dönemde Erbaaspor Basketbol takımında oynadı. Selçuk Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünü kazandıktan sonra 4 yıl Konya’da yaşayan KARAGÖL, bu süreçte Mimarlar Odası öğrenci temsilciliği yardımcılığı yaptı. Öğrencilik yıllarında Eski Türk evi restorasyon projesinde ve Konya Kent Plaza alışveriş merkezi şantiyelerinde çalıştı.

     2013 yılında Mimar olarak  Ankara’da G5 Mimarlık Atölyesinde işe başladı.2 yıl süren bu deneyim sırasında yurt içi ve yurt dışında bir çok projede çalıştı. Özellikle Afrika ülkeleri olmak üzere birkaç farklı ülkeye ve yurt içinde de Ankara’da özel firmalar ve Bakanlıklara ait projelerde yer aldı. 

     Bu süre zarfında Ankara Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneğinde Yönetim Kurulu üyesi olarak bir dönem görev aldı. Erbaalı ve Tokatlı hemşerilerimize ve özellikle Ankara’da okuyan öğrencilerimize yönelik bir çok etkinlikte aktif rol aldı.

     2 yıl Ankara deneyiminin ardından vatani görevini yapmak üzere 357.KD. olarak Diyarbakır’a gitti. Askerlik görevini tamamladıktan sonra İstanbul’da PANA HOLDİNG’te proje sorumlusu olarak 1 yıla yakın çalıştı. Babasının vefatı dolayısıyla memleketi Erbaa’ya döndü.         

     2016 yılında Erbaa’ya döndükten sonra Mimarlık ve müteahhitlik hizmeti vermek üzere Erka Mimarlık ve İnşaat firmasını kurdu. Ertuğrul KARAGÖL, bekar ve 2 kız kardeşi ve annesiyle birlikte yaşamaktadır.

     İyi Derecede İngilizce Bilmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ