Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, önümüzdeki günlerde köylerden mahalleye dönüşen tüm yerleşim yerlerinin yolları için büyük bir ihale gerçekleştireceklerini belirtti.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, önümüzdeki günlerde köylerden mahalleye dönüşen tüm yerleşim yerlerinin yolları için büyük bir ihale gerçekleştireceklerini belirterek; “Bu yolları 3 yıl içerisinde asfalt ile kaplamayı planlıyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları ile ilgili bir değerlendirmede bulunarak, “Büyükşehir’e yakışan büyük projeleri bir bir şehrimize kazandırmaya başladık. Ekibimizle beraber Kahramanmaraş’ın geleceği için yoğun bir şekilde çalışıyoruz.” dedi.

Başkan Erkoç verdikleri her sözün hayata geçirilmesi için planlı ve programlı bir çalışma yürüttüklerini belirtti.

Açıklamasında Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden ve ileriki zamanlarda gerçekleştirilecek olan yeşil alan çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Başkan Erkoç;“Bugün şehir merkezimizde çok büyük bir rekreasyon alanı çalışmamızın ilk adımını atıyoruz. Ağcalı Vadisi dediğimiz bölgede ilk etapta 215 bin metrekare olmak üzere büyük bir alanı yeşil alan, spor alanları, yürüyüş alanları gibi sosyal ve spor faaliyetlerinin gerçekleştirilebileceği bir rekreasyon alanına kavuşturacağız. Ceyhan Nehri’nin kenarındaki rekreasyon alanıyla ilgili proje çalışmalarımızda devam ediyor. Burada arazi tahsisleri devam ediyor, bürokratik işlemler bitmek üzere. Teleferikle ilgili çalışmalarımızda sürüyor.” ifadesini kullandı.

Gerçekleştirilecek projelerle Kahramanmaraş’ı gerçek manada Büyükşehre dönüştüreceklerini belirten Başkan Erkoç; “Yol ve köprülü kavşak projelerinin uygulama projeleri bitti ve inşaat ihale işlemine geçtik. Bir yanda ekiplerimiz o bölgedeki çalışmaları hızlı bir şekilde devam ettiriyor. Birçok bölgede köprülü kavşak çalışmaları gerçekleştireceğiz. Devam eden kavşak çalışmalarımız var. Bu projelerimizle Kahramanmaraş’ımızı gerçek manada büyükşehir yapacağız.” Diye konuştu 

Asfalt için büyük ihale

Başkan Erkoç ileriki günlerde gerçekleştirecekleri bir ihaleyle 3 yıl içerisinde köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinin yollarını asfaltla kaplamayı hedeflediklerini belirterek konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı; “Önümüzdeki günlerde köylerden mahalleye dönen tüm yerleşim yerlerimizin yolları için büyük bir ihale gerçekleştireceğiz. Bu yolları 3 yıl içerisinde asfalt ile kaplamayı planlıyoruz. Hâlihazırda asfalt ekiplerimiz hava şartları elverdiği ölçüde sıcak karışım asfalt çalışması gerçekleştiriyor. Günde yaklaşık 1300 ton civarında asfalt döküyoruz.”

Başkan Erkoç geçtiğimiz hafta sonu sona eren Kitap ve Kültür Fuarıyla ilgili de bir değerlendirmede bulundu.

Erkoç şunları kaydetti: “Bu yıl ilkini düzenlediğimiz Kahramanmaraş Kitap ve Kültür Fuarıyla Büyükşehir’e yakışır bir proje gerçekleştirdik. Türkiye’deki en büyük kitap fuarlarından bir tanesi Kahramanmaraş’ta gerçekleşti. 12-21 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen Kitap Fuarı şehrimiz açısından önemli bir proje oldu. Türkiye’nin tüm yayınevleri hemen hemen fuarda yer aldı. Yüzlerce şair, yazar katıldı ve çok güzel izlenimlerle şehrimizden ayrıldılar. Bu gerçekten Kahramanmaraş için önemliydi.”